Wpis z mikrobloga

Ok #xiaomi #amazfit Bip dotarł i wizualnie jest dużo lepiej niż myślałem. Jeżeli ktoś nie chce bydlaka tylko nieduże urządzenie które będzie można włożyć pod rękaw koszuli to to jest dla was. Ekran jest naprawdę świetny eink powinien być wszędzie w takich urządzeniach.

Samo urządzenie używa się bardzo przyjemnie.

Obecnie używam dwóch aplikacji MiFit I notify & fitness pro

Co do zaliczania kroków nie mam zastrzeżeń napewno istnieje margines błędu ale jak siedzę to nie liczy jak idę to liczy.

Pulsometr... Tutaj ciężko mi powiedzieć patrząc na statystyki jest kilka momentów kiedy nalicza mi 130 uderzeń mimo że nie wykonywałem żadnego wysiłku. Czasami mam 56 uderzeń (chyba norma to 80) ale w większości czasu mierzy w granicach rozsądku.

Sensor snu.... I tutaj jak chyba wszędzie jest dziwnie. Aplikacja MiFit naliczyla mi faktyczne dwa spania i zaliczyła łącznie co ma sens łącznie spałem 7,5 godziny wykres jest bardziej ogólny natomiast notify & fitness zaliczył mi tylko pierwszy dłuższy sen kolejny już nie zarejestrował i przespałem tylko prawie 6 godzin ale wykres był bardziej szczegółowy więcej widać faz snu.

Wszystko po 24 godzinach używania.
  • 8
@dancap Puls 56 to żaden błąd. Jak nie jesteś ulany jak świnia to w spoczynku 55-65 to norma. Masz włączone automatyczne wykrywanie pulsu co minutę?W Mi fit możesz dodać etykiety zachowania żeby nie mierzył ci nie potrzebnych kroków. Np. podczas jazdy samochodem albo chodzeniu po schodach.
@dancap: odpalałeś już jakąś aktywność? Nie masz problemu, że GPS pomimo tego że zgłasza swoją gotowość, to przez 30-40 sekund na początku aktywności jeszcze się gubi? Widać to na wykresie, zwłacza po eksporcie do stravy/endo
via Android
  • 0
@Kutazzz
@cactusek nie jeszcze nie sprawdzałem aktywności
Ale widzę że jakimś cudem zalicza mi tętno mimo że obecnie zegarek trzymam w torbie daleko od siebie i wątpię aby był tak zaawansowany aby zaliczać moje tętno na odległość...
@dancap to typowe po ściągnięciu zegarka puls jest z dupy wyswietlany chyba. U mnie zazwyczaj ostatni zapis pokazuje jak ściągnę ale tylko na zegarku. W aplikacji już jest poprostu brak pomiaru
via Android
  • 0
@Kutazzz ale czy powinien zaliczać tętno skoro nie jest na ręce? Powinien pokazać brak danych albo 0. Teraz widzę że zaliczał tętno od koedy zacząłem pracę 8 do 12. Obecnie nie ma żadnych nowych danych przesłanych do telefonu.

Właśnie sprawdziłem o moje tętno o 13bylo 96 mimo że nie mam zegarka na ręku.

Zliczanie kroków działa ok jest 0