Wpis z mikrobloga

Mirki szukam auta, może coś doradzicie.
To będzie moje drugie auto.
cena do 20k
rocznik >2006
byle nie kombi
bezwypadek
przebieg do 170k
powyżej 90 KM
5 drzwiowy

Mam kilka swoich propozycji, ale może rzucicie coś swojego. Zależy mi na tym żeby oprócz tego że będzie się nim świetnie jeździło, to żeby to też ładnie wyglądało.

#samochody #auto #samochod
  • 15
z czego beka?


@Dante15: bo w Polsce samochody po naprawdę poważnych dzwonach sprzedają się dużo szybciej opisane jako "bezwypadkowe" niż samochody po lekkich obtarciach czy kolizjach gdzie są dobrze zrobione - ale sprzedający się z tym nie kryje w ogłoszeniu.

Dokładnie to samo z licznikami, auta mające po 400k skręcone do 170k schodzą na pniu, a takie z prawdziwymi 280k wiszą tygodniami. Rynek dostosowuje się do oczekiwań kupujących - a Ty
@Dante15: Bardziej zwracać uwagę na stan niż przebieg - zadbane i dobrze serwisowane auto z 280k może być bardziej bezawaryjne niż takie, którym ktoś przejechał 140k km, ale w tym czasie tylko dwa razy wymienił olej, bo akurat mu się przypomniało.
Celujesz bardziej w diesla, czy benzynę?
@Dante15 jw - Focus (uwaga na kombi z dieslem, dużo aut poflotowych), Citroen C4/peugeot 307 (miewają problemy z elektryką), Bravo. Skodę Octavię, czy inne pojazdy z grupy vag można brać pod uwagę, ale unikać silników tsi/fsi i diesli 2.0 z pompowtryskiwaczami. I nawet unikając silników wysokiego ryzyka ciężko znaleźć dobry egzemplarz w dobrej cenie. Opel astra III też spoko - diesle 1.9 z fiata (bardzo dobre), benzyny też ok.
@aksal89: hej, to jeszcze raz ja po tygodniu, z wspomnianych przez Ciebie aut najbardziej wpadł mi w oko Bravo, na jutro jestem umówiony na jazde próbną i oględziny. A jeśli miałbyś jeszcze chwilkę, co myslisz o tych kilku autach w tym zakresie cenowym? Audi A3, Suzuki SX4, bwm 116i, golf plus i mercedes w245, nie wymieniles ich w swoim zestawieniu
@Dante15 Wow, nie sądziłem, że jestem autorytetem ( ͡º ͜ʖ͡º) jeśli idzie o A3 i golfa plus, to do nich dokładnie ta sama uwaga, którą pisałem do Octavii - unikać fsi/tsi i 2.0tdi. Z tej dwójki łatwiej pewnie byłoby znaleźć golfa w lepszym stanie, A3 to marzenie wielu młodych #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º) o bmw i mercu nie wiem za wiele, bo