Wpis z mikrobloga

Wytłumacz po co, bo wydaję mi się że chcesz zrobic cos bardzo glupiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chyba nie do końca rozumiesz idee metaklas, powinienes najpierw stworzyc wszystkie mozliwe uprawnienia, a nastepnie w kontrolerze sprawdzac czy uzytkownik ma wymagane uprawnienia, dla wartosci ustawionej w modelu
@Lunatik: No to opowiem od początku.

Mam model gdzie do wyboru jest stanowisko z listy. Np. dla dyrektora chcę ustawić możliwość korzystania w pewnych widoków co chciałem określić w nich samych. Powiem szczerze że nie mam takiego rozwiązania podanego w dokumentacji (albo po prostu źle czytam). Wpierw szukałem w autorization, ale nic ciekawego nie znalazłem. Natknąłem się na permissions z kolei, tylko że każde permission w metaklasie jest tworzone niejako osobno.
@IsambardKingdomBrunel: Nie możesz tworzyc permissionów w zależnosci od wartosci w obiekcie, bo stworzenie permissiona wymaga stworzenie i odpalenie migracji, także zupełnie nie tędy droga.

Przede wszystkim musisz stworzyc wszystkie permissoiny ktore będą potrzebne, a sprawdzanie czy użytkownik ma wszystkie permissiony mogłoby się odbywac na poziomie widoków i templatek (np. chowając przyciski do akcji ktorych uzytkownik nie moze zrobic, lub zakładki ktorych nie moze odwiedzic)

Jak już je stworzysz, pozostaje kwestia tego