Wpis z mikrobloga

Na tym zdjęciu zajmuję swoim ciałem całe wejście do jaskini, która ma ponad kilometr długości, a w jej głównej komorze można by zaparkować 10 piętrowy budynek.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile nie odkrytych podziemi ciągle czeka na swoich odkrywców? Jakie niezmierzone skarby ukryła w ziemi ludzkość przez cały czas swojego istnienia, wiedząc już od dawna, jak bardzo trudno będzie je znaleźć? Zapewne odkrywania było by na parę pokoleń, bo dzięki postępowi technologii tylko podziemia i oceany mogą jeszcze realnie skrywać tajemnice. Czasami nawet najmniejsza, najmniej oczywista szpara w ziemi może okazać się wejściem do podziemnego świata. I tak też było w tym przypadku.
Tylko taka mała szpara po środku niczego dzieliła ludzkość od odkrycia tej jaskini w 2004 roku - wtedy to lokalny pasterz podczas wypasania owiec natrafił na dziurę w ziemi, która wydawała mu się głębsza niż normalnie. Jeden kamień więcej i do dzisiaj nie mielibyśmy pojęcia o jaskini w okolicy miejscowości Fassuta w Izraelu.
Wspomniany wyżej pasterz skontaktował się z grupą speleologów, którzy prawdopodobnie jako pierwsi ludzie mieli możliwość zobaczenia tego miejsca. Od tamtej pory wracają tam regularnie aby kartować jaskinię, robić sobie w niej sesje zdjęciowe czy chwalić się przed kolegami z dalekiej Polski, którzy przyjechali do Izraela nagrywać podziemia.
Jak chcecie zobaczyć jak wygląda wnętrze ziemi “od środka” to zapraszam do znaleziska:

https://www.wykop.pl/link/4407089/podroz-do-wnetrza-ziemi-tym-razem-udalo-mi-sie-wyjsc/

#penetrujedziury #ciekawostki #podrozujzwykopem
KawiakJones - Na tym zdjęciu zajmuję swoim ciałem całe wejście do jaskini, która ma p...

źródło: comment_FAJhR5h0gaiYZBEzuD8J51qcuFg7VeQg.jpg

Pobierz
  • 38