Wpis z mikrobloga

Mirki doradźcie - potrzebuje 3 szt. wentylków 12 cm i 1szt 14cm - wiadomix cicho (w miarę) tanio i wydajnie :) Muszą mieć PWM. Jeden pójdzie na starą ninję 2 (teraz jest biały enermax z pokrętłem do sterowania obrotów ale po 6 latach zaczyna terkotać i jakieś silentiumy są ciche ale też mało wydajne). Wypadłem z obiegu i nie wiem co jest teraz na topie. #komputery
  • 4
Dobra a pytanie dodatkowe - na górze budy powietrze wyciąga thermalright 14 cm PWM - ogólnie wydajność super ale... Przy niskich prędkościach wentylator zamontowany tak aby wyciągał powietrze do góry - terkocze. I kilka innych wentyli scythe czy silentium też w tej pozycji hałasuje - czy to normalne? każdy wentyl w tej pozycji i na małych rpm ma taką naturę?
@niebylotematu808: Na pewno nie jest to normalne. Mam 20 cm na górze i jest cichutko, mam też miejsce na 2x14 cm. Sprawdź spasowanie obudowy, bo prawdopodobnie coś jest tutaj nie tak i wpada w rezonans przy niskich obrotach, a to powoduje że luzy zaczynają terkotać. Mam jedną obudowę, gdzie boczna pokrywa czasem się luzuje i przez to hałasuje na niskich obrotach wentylatora zasilacza