Wpis z mikrobloga

Mirki od #excel #sheets #arkuszekalkulacyjne itd. Jak lepiej prowadzić finanse?

1. wszystkie transakcje w jednym arkuszu i tabela przestawna dla poszczególnych miesięcy,
2. transakcje z każdego miesiąca w osobnej zakładce 01,02,03 itd. (oraz jedna zakładka sumująca wszystko) takie podsumowanie

ANKIETA DODATKOWO, PROSZĘ O KOMENTARZE. Dzięki

jak lepiej twoim zdaniem?

  • 1 33.3% (5)
  • 2 40.0% (6)
  • zalezy, nie wiem, hmm 26.7% (4)

Oddanych głosów: 15

  • 13
@Polinik: po prostu obawiam sie, że jak przejdę na tryb 1 zakladka = 1 miesiąc i zmienię w tym miesiącu wspomniany kolor skórki/czcionki to moje OCD będzie mi kazało wpowadzic te zmiany w poprzednich miesiącach. Będę musiał zrobić zakładke, która jest szablonem i ją kopiować pierwszego dnia miesiąca. Może ktoś przez to przechodził i mi podpowie, pomoże zdecydować
@RichKidOfSnapchat: ja mam zrobione tak
1. arkusz- lista zbiorcza od początku prowadzenie dziennika
2. arkusz - lista wydatków dla danego roku
3. arkusz - arkusz z wykresami i tabelami przestawnymi odnoszącymi się do 2.arkusza i tam 3 wykresy: wydatki z danego miesiąca w podziale na kategorie; sumaryczne wydatki w danych miesiącach i wydatki w danym miesiącu w podziale na dni.
Ewentualnie dodaj 4. arkusz z budżetem i jego wykonaniem w danym
@RichKidOfSnapchat: > a wartości (wydatek/dochód) w jednej kolumnie czy dwóch? (wydatek na minusie)

To ma drugorzędne znaczenie, ale lepiej wygląda obecne rozwiązanie.

trochę mnie przytłacza ilość wierszy


4500 ??? To jakiś żart i jakie to ma znaczenie? Jeśli to Excel, to każdy komputer wyprodukowany w tym milenium sobie poradzi z obróbką takich danych, jeśli google sheets, to tym bardziej - można korzystać na raspberry.
tylko i wyłącznie jeden arkusz.


@brak_nicku: a dlaczego bez zakładek na każdy miesiąc? jedno kliknięcie i widzę podsumowanie..

To jakiś żart i jakie to ma znaczenie?


taki, że jak mam arkusz "wydatki firmowe 2018 > marzec" to wiem dokładnie co tam jest... a jak musze najpierw wybrać z filtrów rok 2018, pozniej miesiac marzec i jeszcze wydatki firmowe i konto X to tworzy niepotrzebną frakcje