Wpis z mikrobloga

Mircy pomocy :D

Robiłem sobie zwykłą ipke z polskimi chmielami, ale mimo lodówy ze styropianu średnio mi się udawało trzymać tempertaturę przez cały czas, więc podchodziłem do tego piwa że raczej nie wyjdzie a nawet jeżeli wyjdzie to będzie słabe.

Ale do rzeczy, dzisiaj chciałem rozlać, zrobiłem roztwór cukrowy przelałem do wiadra z kranikiem no i sobie spróbowałem i nie jest tak źle. Więc wpadłem na pomysł że skoro i tak mam 0 oczekiwania do tego piwa to rozleje część a 5-6l zostawie i dodam tam jakieś coldbrew dla testów bo dlaczego kuwa nie.

I teraz pytanie, czy to piwo może postać tak dwa dni z tym cukrem już zmieszanym czy lepiej zabutelkować całość i następnym razem ogarnąć się z testami?

Albo czy jeżeli postoi przez noc i rano zabutelkuje z świeżym coldbrew to będzie może lepiej?

#piwowarstwo
  • 8
@dutrasilva: No po pierwsze drożdże poszły w 24
W ciągu 12h zbiłem butelkami temp w lodówie do 18 więc w wiadrze pewnie było 21 ;d

A później przez tydzień w lodówie było między 18 a 22
A w drugim tygodniu pomiędzy 20-23 bo już mniej mi zależało
No i dziś butelkowałem z 17blg zeszło do 3

Ogólnie myślę że popełniłem przy tej warce masę błędów
@laki1: Mogłeś po schłodzeniu do 24 zestawić do chłodniejszego miejsca (lodówki, piwnicy), poczekać aż się schłodzi. Potem napowietrzyć i zadać drożdże. O ile utrzymujesz czystość w browarze, to brzeczce nie powinno się nic stać przez ten czas.
@phila_eagles: Warze w wynajmowanym mieszkaniu :D Nie mam dodatkowej lodówki a mysle ze nawet w tej co mam wiadro się nie zmieści, a dostępu do piwnicy nie mam.

Raczej będę robił letnią przerwę w warzeniu jeżeli dalej będę tu mieszkał.