Wpis z mikrobloga

@kostniczka widzę że jesteś w temacie , przeglądając ogłoszenia tego gościa którego podlinkowałaś zauważyłem x240 za 700 zł 8gb dysk nie istotny i procesor niskonapięciowy u4600 i za 900 x250 z u5600 reszta ta sama , w co się warto bardziej pchać ? Wiem że w x250 nie ma już płytki wróciły fizyczne przyciski na gładziku więc to jest plus ale ta różnica między tymi laptopami jest znacząca warta dopłaty 200 zł
@Maciek952: ja bym wzięła X250 (sama mam) głównie ze względu na te fizyczne przyciski (touchpad w X240 jest straaaasznie wkurzający, możesz zamówić "normalny" z Chin za ok. 20 dolców i wtedy już się robi 140 zł różnicy + robisz sobie dodatkową robotę ;)). Poza tym to zawsze trochę młodszy sprzęt. Wagowo i z wyglądu praktycznie to samo.
@kostniczka no i super , dzięki za konstruktywna odpowiedź tak też myślałem że lepiej cisnąć w x250, a jeszcze jedno pytanie odnośnie jego mam długo na nim działasz ? Coś ci mocno doskwiera / przeszkadza w nim ? Ile dałaś za swojego z czystej ciekawości :D
@Maciek952: w sumie to nie "mój" tylko firmowy ;)
Nic mi nie doskwiera. Właściwie jedyne co, to mogłaby być większa rozdzielczość (mam 1366x768), a poza tym jest naprawdę super :)
Kupiony w kwietniu 2015 jako nowy, ja go używam prawie 2,5 roku (mniej więcej od kwietnia 2016). Jak chcesz znać cenę, to popatrz, ile kosztuje teraz X280 - to tyle wtedy kosztował :D
@kostniczka o przypomniało mi się o co mi
ałem zapytać !! Te laptopy często mają albo przejaśnienia albo odbicia od klawiatury, myślę że byłbym w stanie wybrać takiego z odbiciami bo używałem kiedyś służbowego t460s i też je miał , właściwie widać było je tylko jak matryca była wyłączona , czy poprawnie rozumuję ?
@Maciek952: tak, mój też ma takie coś, w x240 niestety też to samo. Może dałoby się temu zapobiec wkładając jakąś szmatkę czy folię przed zamknięciem laptopa, ale teraz to już za późno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kostniczka no zakładam że tak , albo nie kłaść ciężkich przedmiotów na laptopie, nie nosić go w plecaku ale dobra , grunt że tobie również nie przeszkadza to w użytkowaniu, a więc słyszę się faktycznie na tego polizingowego x250
@smashgoor: HP 640 G1 jeśli chcesz coś z CPU pełnonapięciowym, a jeśli niskonapięciowym to 840 G1 / G2 lub 640 G2. Aluminiowa obudowa, trackpoint, 4 fizyczne przyciski touchpada, modem LTE. IMHO EliteBook > Thinkpad ¯\_(ツ)_/¯