Wpis z mikrobloga

Mirki próbuję zagłębić się w C# i piszę aplikację windows forms. Niestety nie bardzo wiem jak się odnaleźć w relacji klasy Form a klasy Program. Jak się przyjęło pisać logikę aplikacji?
W sensie jak kliknę guzik to czy w kodzie metody (Button1_pressed()) mam zawrzeć instrukcje, czy odnosić się do jakiejś klasy? Jak odnieść się do klasy w Formsach z Program i na odwrót?
Próbowałem w programie zrobić timerek 1s który by zmieniał tekst Labela, ale nie mogłem zmienić jego treści, dopiero w Forms się da, ale tam nie wiem gdzie i czy powinno się umieszczać klasy do logiki czy timerki.

Polecicie jakieś przykładowe projekty, albo generalnie kierunek jak się powinno pisać takie aplikacje? Moja znajomość języka jest podstawowa - rozumiem trochę klasy i dziedziczenie ale dalej to zagadka, ale od tego mam google ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#csharp #naukaprogramowania
  • 9
@kywmn: Właśnie zasugerowałem się artykułami że WPF to tylko windowsowe, trudne do nauki i jakieś be. Dlatego wziąłem się za to [WinForms], bo na dobrą sprawę robię apkę na dwa guziki i tabelę.
@Destu:
Polecicie materiały (z chęcią nawet po angielsku) do nauki WPF i generalnie jak się powinno pisać programy w C#/Visual Studio? Wszystko co znalazłem to opisuje jak napisać kod, co to są obiekty, linq itd a nic
@Hipokryta na yt masz kanał i am tim corey. Gość robił jakieś tutoriale do ce-kratki ogólnie i do wpf też coś było. Darmowy był tylko początek (reszta chyba na jego stronie czy coś takiego), ale jeżeli jesteś zielony to te podstawy Ci sporo pomogą. Gość od razu w tym do wpf używał prostego frameworks do MVVM, więc to też na plus moim zdaniem