•  

264989 - 63 - 76 - 241 = 264609
    63 - Mietków > Sobótka > Tąpadła > Sady > Tąpadła > Sobótka > Mietków. Avg 31. Zaczynam rozumieć, dlaczego warto zasuwać na zjazdach :D
    76 - Dystans w podobnej konwencji jak wyżej, tylko że przestraszyłem się chmury i z Sobótki wróciłem do Wrocławia. Jazda wieczorem ma jednak sporo uroku
    241 - Zgorzelec > Drezno > Zgorzelec wraz z @cherrycoke2l. Start ze stacji kolejowej po niemieckiej stronie koło 8:30. Od początku towarzyszy nam mocny wiatr zachodni, który będzie się utrzymywał przez cały dzień. Trasa wiedzie przez Reichenbach, Bautzen, Bischofwerdę i Radeberg. Po drodze mnóstwo hop i hopków, które są dość irytujące wobec niekorzystnego wiatru. Mimo to dzięki żwawym zmianom docieramy do przedmieść Drezna po nieco ponad 4h. Tam wyjeżdża po nas @niekompilka i wspólnie turlamy się wałami do centrum miasta. Tamże sklep, kilka fotek z zabytkowym centrum w tle i trzeba wracać. Powrót równie obfity w górki, dodatkowo przez brak mojej czujności nieco błądzimy po bogatym systemie niemieckich ścieżek rowerowym, który jest naprawdę wyborny (o ile się wie, dokąd się jedzie). Niestety wiatr nie staje aż tak pomocny, jak byśmy się spodziewali, przez co nieco cierpimy na każdym kolejnym podjeździe. Na 30km przed Zgorzelcem ratuję cherrego bidonami, by dojechać do celu z choćby minimalnym zapasem czasu na sklep. Ta sztuka nam się udaje, na stacji zjawiamy się koło 19. Wyszło 2100 metrów w pionie, mimo względnej różnicy wysokości na trasie wynoszącej ~200m xD Avg 26, niestety wiatr na początku i fotostopy nie pozwoliły na więcej. Trasa bardzo ładna, mały ruch na drogach, śladowe ilości kostki i płyt betonowych. Polecam.
    #rowerowyrownik #100km #200km (nr 5)