Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam nad wyborem Karty Kredytowej. Z jednej strony jest Raiffeisen z placówkami i kartą Wizzair przez co za wydawanie pieniędzy otrzymuje się punkty które później można wymienić na bilety lotnicze + darmowy dostęp do Wizz Discount Club (spore zniżki na bilety) normalnie kosztuje to 199zl na rok. Opłata za kartę to 6zl miesięcznie. A z drugiej strony Citi Bank bez placówek i ciężkim kontaktem ale z darmową karta Simpliciti ale już bez benefitow ( ͡° ʖ̯ ͡°) no dobra 1 razowa promocja gdzie można otrzymać 300zl.
Co lepiej wybrać?
#bank #banki #pieniadze #finanse #wizzair #podroze
  • 18
@Marcinowy: Oszacuj, w jakim stopniu możesz skorzystać z tych korzyści, jakie daje KK Wizzair. Jak jest istotna szansa, że dzięki temu zaoszczędzisz chociaż około tych 72 zł w ciągu roku za tę kartę, to warto ją wziąć i z niej korzystać. A przy okazji wziąć Simpliciti, zgarnąć bonus i zamknąć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Marcinowy: jak będą Ci sugerować limit (tak robią w Citi) to podają najwyższy możliwy. Możesz powiedzieć, że chcesz niższy, bo wtedy zostawiasz sobie pole manewru (zdolność kredytową) do wyrabiania kart w innych bankach. Limit najlepiej dopasować do swych potrzeb, bo inne banki pod uwagę będą brały cały limit (który masz dostępny i w każdej chwili możesz z niego skorzystać), a nie to co wykorzystujesz faktycznie.
@Marcinowy: używam karty Wizz od kilku lat i jak dla mnie rewelacja. Płacę nią za 99% wszystkich zakupów, już parę razy za friko poleciałem (teraz będzie Czarnogóra, zamiast 880zł za loty, dałem 0zł).

Jak już mieć kartę kredytową to niech daje jakiś bonus, inaczej to nie ma większego sensu.
@vundo: @ms93: @eshabe: @Bankobranie: @Krupier: @tajniak13:
Postawiłem na KK Raeiffeisen Wizz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za chwilę idę do placówki złożyć wniosek.
1. Opłata roczna te 72zł jest pobierane po roku czy co miesiąc tylko 6zł?
2. Punkty za płatność kartą na konto Wizz można przelać tylko 1 raz w roku czy np. 1 raz w tygodniu?
3. Wystarczy że podam w
@Marcinowy: 1. Miesięcznie
2. Przelewasz ile razy chcesz, max 10k miesięcznie. Ok 3 dni robocze trwa zaksięgowanie na koncie Wizz
3. Tak
4. Nie
5. Sprytny Bill ponoć nalicza, ale nie wiem bo dla mnie ta aplikacja to jakiś żart jest
6. Ja mam generowane na koncie
7. Min. 5zł transakcja, za 4zł nie dostaniesz punktów.