Wpis z mikrobloga

Dwa pytania odnośnie #rower.

Jaki rozmiar ramy dla gościa 180 cm? Rower szosowy. Czy ma znaczenie czy zależy mi bardziej na aerodynamice czy na komforcie jazdy?

Jak często pierzecie spodenki rowerowe? Mam tu na myśli dedykowaną odzież na rower. Skoro nie zakłada się pod nie bielizny, to de facto one same stają się bielizną. Czy po treningu takie spodenki dają znać, że były intensywnie używane? Czy może jednak jazda kilka dni w tym samym będzie komfortowa? Prać pojedyncze gacie dzień w dzień to trochę przesada, ale śmierdząca bielizna to jeszcze gorsze rozwiązanie. Mógłbym kilka par kupić, ale widzę, że to koszt 170 zł za sztukę, czyli wydatek konkretny...
  • 15
Jaki rozmiar ramy dla gościa 180 cm? Rower szosowy. Czy ma znaczenie czy zależy mi bardziej na aerodynamice czy na komforcie jazdy?


@Matt23: Tak. Nie da się tego tak o uprościć. W jednym przypadku będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia rama dłuższa, w innym krótsza. I też polecam mieć więcej niż jeden strój, jak bielizny nie nosisz pod spodem.
@Matt23: 180cm wzrostu to u większości producentów będzie rozmiar ramy 56cm. Ja mam 184cm i też na takiej jeżdżę, ale to akurat kwestia geometrii konkretnego modelu i myślę że mój wzrost to absolutny max na ten rozmiar. Jasne, że na mniejszej ramie pozycja jest bardziej aerodynamiczna, ale to w momencie jak wzrostowo jesteś na granicy dwóch rozmiarów ramy. Dlatego ja wybrałem 56 a nie 57-58 ( ͡° ͜ʖ ͡
Skoro nie zakłada się pod nie bielizny, to de facto one same stają się bielizną.


@Matt23: jak nie zamierzasz zakładać gaci to siłą rzeczy pierzesz po każdej jeździe. Nie wiem jak tam na szosie, bo na mtb to spodnie do prania mimo bielizny pod spodem i tak muszą iść (bo syf, bo błoto itp.) - z tym, że bywa, że wrzucam tylko zewnętrzne. Gdyby nie zwyczajny brud, to pewnie po 2-3
Jak często pierzecie spodenki rowerowe?


@Matt23: po każdym użyciu.

Prać pojedyncze gacie dzień w dzień to trochę przesada, ale śmierdząca bielizna to jeszcze gorsze rozwiązanie.


@Matt23: ale masz podkoszulek termo i jeszcze koszulkę jersey. I skarpetki termo do butów. Szybki program i mało lekkiego detergentu to dobry pomysł.

Mógłbym kilka par kupić, ale widzę, że to koszt 170 zł za sztukę, czyli wydatek konkretny...


@Matt23: imho na spodenkach nie
I też polecam mieć więcej niż jeden strój, jak bielizny nie nosisz pod spodem.


@NuclearCycling: i tak i nie. Jak ma kupić zamiast dobrych spodenek 2-3 #!$%@? pary to imho lepiej mieć jedną ;)

Rozumiem, że jakieś poliestrowe sprawdzą się w roli bielizny (i nie będą kosztować 200 zł sztuka)?


@Matt23: nie, żadnych gaci. Nie ważne czy termo czy nie, po prostu nie zakładasz, bo może obcierać. Producenci mówią jasno-