Wpis z mikrobloga

Yo! W ten weekend zrobiłem grę na game jamie która zajęła pierwsze miejsce ()

Gra jest dostępne na Itch.io oraz na GPlay. Warto nadmienić że:


W ten weekend odbył się amJam w Katowicach. Brało w nim udział dziesięć zespołów z różnych polskich firm game devowych.
Jako że ciężko było nas wyrwać z piwnicy to przynajmniej zespół nazwaliśmy po naszemu: "( ͡° ͜ʖ ͡°)". Byliśmy też jedynym zespołem w którego skład wchodziły pracownicy dwóch firm. Co później okazało się świetnym połączeniem na etapie wymyślania gry jak i uzupełniania się umiejętnościami już podczas tworzenia. Czego efektem jest całkiem kompletna grywalna gra ( ͡ ͜ʖ ͡)

Gra opowiada o ostatnim na ziemi ptaku DODO który jest niezwykle znanym youtuberem (a nawet nie całuje swojej siostry #pdk ). Wszyscy myślą że jest postacią wykreowaną i dzięki temu udaje mu się utrzymać swoją rasę w ukryciu. Jednak pewnego dnia dostaje maila że jeśli nie zjawi się przy fontannie w miejskim parku to jego tożsamość zostanie ujawniona. Aby uniknąć rozpoznania musi szybko przebierać się tak żeby wtopić się w tłum.

Mechanika opiera się na jednym przycisku (PC) lub tapaniu (mobile).
Gra składa się z 4 prostych minigierek: zmiana ubrania, schowanie się za turysta robiącym selfie, przeskoczenie przeszkody i wyrwanie się od gryzącego nas psa. Wszystko to udało nam się zrobić w trakcie jamu łącznie z intrem które dodałem do posta. Po jamie dodaliśmy jeszcze leaderboardy, builda na Androida i jakieś tam drobniejsze rzeczy jak nasze konta twitterowe w menu.

Jak macie jakieś pytania to walcie śmiało i dajcie znać jak się klika ;)

#gamedev #pcmasterrace #programowanie #gamejam #unity #unity3d
draculeq - Yo! W ten weekend zrobiłem grę na game jamie która zajęła pierwsze miejsce...
  • 3