•  

  Jeżeli ktoś ma problem ze zrozumieniem znaczenia słowa "dyplomacja" to przedstawiam różnicę, czym jest, a czym nie powinna być. Polska spychana jest przez swoich przywódców do roli kraju trzeciego świata, którzy lecą za prezydentem USA przez brukselski korytarz dla kilku zdań rozmowy o niczym, paru uśmiechów i zdjęcia, którym zamydlą oczy swoim wyborcom. Jak chcemy być poważni, jeżeli sami ustawiamy się w roli petenta, czekającego na korytarzu z łaskawym przyjęciem? Tak się zachowują urzędnicy w Uzbekistanie, a nie głowa państwa 40 milionowego kraju w środku Europy. Już pomijam fakt, że dziś i tak nikt z administracji Białego Domu nie zgodziłby się na normalne spotkanie dwustronne, na co nasza władza solennie sobie zapracowała. Długo go jeszcze nie będzie, więc trzeba się zadowalać tym co jest. Nie znaczymy już nic. Totalnie nic.
  #polityka

  źródło: zapodaj.net

  •  

   @Waldens: Jeżeli ktoś znajdzie wzmiankę o rozmowie z Dudą w jakiejkolwiek informacji z Białego Domu, albo nawet w jakichkolwiek mediach zagranicznych, to będę pod wrażeniem. Powodzenia.

   +: patool, G............3
  •  

   @Waldens: Ale się naprodukowałeś. Ale przecież na twitterze Kancelarii Prezydenta są fotki z dwustronnej rozmowy Trump - Duda w jakimś tam pokoju w siedzibie NATO, pewne nieoficjalnej. Ale przyjmijmy że to ściema i ględzili o bzdurach.
   Na zdjęciach które wrzuciłeś widzę Macrona i Merkel. No i co to ma być za argument? Przecież to szefowie mocarstw. Kompletnie nie ta liga co Polska. Ostatni raz mocarstwem na równi z Francją byliśmy w okolicach przełomu XVI i XVII w.

  •  

   @Thorkill: brawo, w końcu jakiś mądry wniosek od konserw - nie jesteśmy mocarstwem. To może zamiast bezproduktywnie machać szabelką jak pojebusy zajmiemy się budowaniem pozycji na świecie, zdobywaniem sojuszników, braniem udziału w życiu Unii? Bo aktualna alienizacja nie wynika wcale z poglądów rządzącej partii, jak wielu konserwom się wydaje, tylko z tego że ta partia sra na wszystkie struktury unijne po kolei, następnie to samo robi w swoim kraju.

   +: G............3
  •  

   @Waldens: Chwila, wczoraj Szczerski mówił, że "Prezydent Trump zaprosił prezydenta Dudę do swojego pokoju". To nie jest sukces? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  DZIEŃ 72/100

  Stoi krowa nad brzegiem rzeki i pali trawkę.
  Jest przymulona, a wzrok ma mętny.
  Podpływa do niej młody bóbr i pyta:
  - Ty, krowa, co ci tak dobrze?
  - A, palę sobie trawkę.
  - A co to jest?
  - Nie wiesz? Aaaa, młody jesteś. Weź tu skręta, zaciągnij się porządnie,
  zanurkuj sobie, popłyń do swego żeremia, wróć, wypuść dym i zobaczysz, jakie to przyjemne.
  Bobrowi spodobał się ten pomysł.
  Zaciągnął się blantem, zanurkował, ale że pierwszy raz jarał to od razu pod wodą zaczęło go brać.
  Wynurzył się więc i położył na brzegu.
  W tym momencie podpłynął do niego hipopotam i zapytał, co mu tak dobrze.
  Bóbr opowiedział o krowie, która stoi nad brzegiem i daje pociągnąć trawkę.
  Hipopotam także chciał zajarać więc zanurkował i podpłynął do krowy.
  Wynurzył się przed nią i powiedział:
  - Cześć!
  Na to krowa, krztusząc się dymem, krzyknęła:

  pokaż spoiler - Bóbr, kurwa! Wypuść powietrze!


  #suchar #100dnisucharow
  pokaż całość

  odpowiedzi (65)

 • odpowiedzi (46)

 • avatar

  @ Iza Sulczyńska / praca z liceum

  #polska #art #niepodleglosc

  odpowiedzi (56)