•  

Jeżeli ktoś ma problem ze zrozumieniem znaczenia słowa "dyplomacja" to przedstawiam różnicę, czym jest, a czym nie powinna być. Polska spychana jest przez swoich przywódców do roli kraju trzeciego świata, którzy lecą za prezydentem USA przez brukselski korytarz dla kilku zdań rozmowy o niczym, paru uśmiechów i zdjęcia, którym zamydlą oczy swoim wyborcom. Jak chcemy być poważni, jeżeli sami ustawiamy się w roli petenta, czekającego na korytarzu z łaskawym przyjęciem? Tak się zachowują urzędnicy w Uzbekistanie, a nie głowa państwa 40 milionowego kraju w środku Europy. Już pomijam fakt, że dziś i tak nikt z administracji Białego Domu nie zgodziłby się na normalne spotkanie dwustronne, na co nasza władza solennie sobie zapracowała. Długo go jeszcze nie będzie, więc trzeba się zadowalać tym co jest. Nie znaczymy już nic. Totalnie nic.
    #polityka

źródło: zapodaj.net

•  

@Waldens: Jeżeli ktoś znajdzie wzmiankę o rozmowie z Dudą w jakiejkolwiek informacji z Białego Domu, albo nawet w jakichkolwiek mediach zagranicznych, to będę pod wrażeniem. Powodzenia.

•  

@Waldens: Ale się naprodukowałeś. Ale przecież na twitterze Kancelarii Prezydenta są fotki z dwustronnej rozmowy Trump - Duda w jakimś tam pokoju w siedzibie NATO, pewne nieoficjalnej. Ale przyjmijmy że to ściema i ględzili o bzdurach.
      Na zdjęciach które wrzuciłeś widzę Macrona i Merkel. No i co to ma być za argument? Przecież to szefowie mocarstw. Kompletnie nie ta liga co Polska. Ostatni raz mocarstwem na równi z Francją byliśmy w okolicach przełomu XVI i XVII w.

•  

@Thorkill: brawo, w końcu jakiś mądry wniosek od konserw - nie jesteśmy mocarstwem. To może zamiast bezproduktywnie machać szabelką jak pojebusy zajmiemy się budowaniem pozycji na świecie, zdobywaniem sojuszników, braniem udziału w życiu Unii? Bo aktualna alienizacja nie wynika wcale z poglądów rządzącej partii, jak wielu konserwom się wydaje, tylko z tego że ta partia sra na wszystkie struktury unijne po kolei, następnie to samo robi w swoim kraju.

•  

@Waldens: Chwila, wczoraj Szczerski mówił, że "Prezydent Trump zaprosił prezydenta Dudę do swojego pokoju". To nie jest sukces? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

To dziwne, że zagorzali chrześcijanie za podstawową formę antykoncepcji uznają abstynencję seksualną. Przecież zgodnie z ich wierzeniami nawet ona nie daje 100% pewności ochrony.

#bekazkatoli #heheszki

odpowiedzi (43)

Wydarzenie miało miejsce 2 tyg. temu. Godzina 23, wracam od babci do domu. Na murku widzę dziewczynę, która płacze. Podchodzę i pytam, co się stało, ale ona nie mówi po polsku. Pytam po angielsku, dowiaduję się, że dziewczyna przyjechała z Chicago do chłopaka, który jest żołnierzem, że przyjechała spóźnionym pociągiem, hotel już został zamknięty, tutaj nie ma Ubera, nikt nie mówi po angielsku, nie może dodzwonić się do żadnego taxi i ogólnie dramat. No trzeba pomóc, dzwonię do taty i mówię, co i jak. Tata się zgadza, biorę koleżankę i prowadzę do siebie. W domu czeka na nią kolacja i łóżko. Zawstydzona dziękuje mi tysiąc razy, później idzie spać. Ustaliłyśmy, że rano odwiozę ją do hotelu. Rano próbuję odpalić samochód, nie chce działać, serio... zepsuł się, a samochód taty akurat pożyczył brat... Amerykanko, mój brat wróci wieczorem to Cię zawiezie. Nie ma nic przeciwko, chce zobaczyć okolice. Chodzimy i zwiedzamy. Podobają jej się kolorowe bloki, robi im zdjęcia „Wow, u nas takie kolorowe domy tylko nad oceanem w Kalifornii!”. Wracamy do domu na obiad, czekają pierogi :) Je chyba z 30! Później gramy na konsoli. Zbliża się wieczór, brata nie ma. Pytam, czy chce coś jeść lub pić, a ona, że chciałaby spróbować polskiego alkoholu. Pijemy piwo, później kolejne... później 2-3 shoty wódki. O nie, Amerykanka odpadła XD Wraca brat, pyta o dziewczynę, by ją odwieźć. Ta śpi. Tak więc dnia następnego z rana, gdy już szykowała się na wyjazd, podeszła do mnie i powiedziała, że bardzo mi dziękuje i ma ostatnią prośbę... czy moi rodzice mogliby dać jej na drogę pierogi xd dostała chyba z 60. Przytuliła nas wszystkich, a po paru dniach na Facebooku napisała do mnie jej mama, że bardzo nam dziękuje „God Bless Poland”! :) #chwalesie #polska #usa pokaż całość

odpowiedzi (92)

Po pracy siedzi przy piwku dwóch maszynistów, podchodzi trzeci i pyta co nowego słychać:
    - A wiesz stary - jedziemy jak zwykle z Heńkiem na trasie do Poznania, po rogale, nagle patrzymy - a przy torach leży rozebrana laska... mówie Ci - tak ze dwadzieścia latek, pięknie opalona. No to ja po hamulcach, zatrzymaliśmy cały skład - i wzięliśmy ją do lokomotywy.
    - I co?
    - No jak to co? Całą drogę do Poznania i z powrotem - najpierw ja, potem Heniek. Znowu ja, potem on dwa razy, a potem obaj... jakie ciałko... stary! Ale była jazda!
    - No nieźle chłopaki, a do buzi brała?
    - Niestety, głowy nie znaleźliśmy

#heheszki #pkp
    pokaż całość

odpowiedzi (7)