Wpis z mikrobloga

Ziomki, czy Wam też szkodniki #!$%@?ły wszystko na balkonie do żywego? W ciągu kilku godzin zeżarły całą pietruchę do łodyżek. Z tymianku niewiele zostało, cała bazylia oskubana. Tylko oregano się jako tako trzyma. Z mojego wnikliwego aczkolwiek nadal amatorskiego śledztwa wynika, że to chyba larwy motyli. Choć może to nie tylko to. U znajomych jest to samo. Tyle czasu straconego i posypało się w 1 dzień! ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ogrodnictwo #ziola
magnes125 - Ziomki, czy Wam też szkodniki #!$%@?ły wszystko na balkonie do żywego? W ...

źródło: comment_MZaehpJxqxPUvYynEjcruESuRgUZsgul.jpg

Pobierz
  • 8
@magnes125: Możesz spróbować zrobić oprysk z wrotyczu, teraz wiele go kwietnie. A oprócz tego weź te kwiatki nad wannę i porządnie je wstrząśnij coby wszystkie gąsienice pospadały. Przepatrz ziemie, czy jakaś tam nie została. Dla pewności przelej pochylone nad wanną rośliny prysznicem i jak masz możliwość to zostaw na oknie w domu na jakiś czas :)
@Stalowa_Figura: Rozmaryn sobie już przeniosłam, wcześniej udało mi się część lubczyku posadzić do gruntu i miałam taki plan, żeby to spłukać pod prysznicem, ale boję się postawić na parapecie, żeby nie przeszło to na inne, zdrowe rośliny.
A jakieś gotowce byś mogła polecić? Bo sama mogłabym zrobić, ale podejrzewam, że zanim to się stanie to nic już nie zostanie.
magnes125 - @Stalowa_Figura: Rozmaryn sobie już przeniosłam, wcześniej udało mi się c...

źródło: comment_KbgBwK5V957PcHswOapScZ2ZCgiUH4ZF.jpg

Pobierz
@magnes125: Zatem opłukaj i po wyschnięciu by słońce ich nie poparzyło daj rośliny z powrotem na balkon skoro na parapecie masz zdrowe roślinki.
Osobiście nigdy nie używałam insektycydów (poza mrówkozolem ale to nie bezpośrednio na roślinę a na okno na którym zobaczyłam ku mej zgrozie mączlika xD). Dlatego polecam wybrać ci się do ogrodniczego albo do jakiegoś Leroy Merlin i tam poczytać dokładnie etykiety - o ile w przypadku roślin ozdobnych
@magnes125: U nas dokładnie to samo, w jedną noc poszła bazylia i tymianek. W domu znaleźliśmy kilka zielonych gąsienic,a pod roślinami dużo czarnych kulek - które podejrzewam są ich odchodami. Też musimy to jakoś zwalczyć, bo mamy pomidory i chilli!
@magda85b: U mnie pomidory i papryka też pogrom. Tzn. coś tam rośnie, ale nie wiąże już z tym dużych nadziei. Jest kilka oprysków pod tego typu rzeczy. Wiadomo, że trzeba wziąć pod uwagę iż potem to będzie jedzone. Przykre to wszystko. Już dawno nie miałam takiego tsunami na balkonie :<