Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jak stworzyć drużynę, która ogra polskie zespoły w europejskich pucharach w 5 krokach:

  1. Weź mapę Związku Sowieckiego z 1986 roku i wybierz miasto, którego nazwy nie umiesz wymówić.
  2. Jedź tam i na okolicznych kartofliskach zbierz 10 pastuchów.
  3. Potem jedź na zachód i znajdź jakiegoś murzyna, który nie łapie się do IV ligi francuskiej, ale za to szybko biega.
  4. Wytłumacz taktykę: pastuchy grają lagę do przodu na murzyna, a murzyn ma zapierdalać ile wlezie, licząc, że dobiegnie i strzeli bramkę.
  5. Ciesz się wygraną!

  #mecz #ekstraklasa #pilkanozna
  pokaż całość

  odpowiedzi (4)

 • avatar

  Jestem padnięty fizycznie, ale szczęśliwy i wdzięczny za tyle pozytywnych komentarzy:)
  Korzystając z ostatnich chwil na oddziale chciałbym zostawić małą cząstkę siebie na tym oddziale i pomóc tym dzieciakom.

  Oddział jest na 20 łóżek, dzieci leżą w salach wieloosobowych po 8 osób (4 dzieci + 4 rodziców). Rodzice śpią pod łóżkiem dzieci. Świetlica jest zamknięta ze względu na brak wolnych izolatek. Latem temperatura jestem 25+ ze względów epidemiologicznych obecna wentylacja jest bardzo niekorzystna. Dzieci leżą w takich warunkach często po kilka miesięcy bez wyjścia. Oddział jest zamknięty więc zostaje bardzo wąski i krótki korytarz. Sam bardzo przeżywałem i dostałem w głowę przez kilkumiesięczne pobyty na tym oddziale :/

  We wtorek mieliśmy 23 przyjęcia (w tym parę nagłych) i po prostu trzeba cudować. Każdy stara się stawać rzęsach no ale oddział cudownie się nie powiększy. Podobne sytuacje są bardzo często.

  Są zbierane fundusze od czasów kiedy ja leżałem na oddziale (2014) na nowy oddział.Ponad 31 mln złotych, mimo uzyskania dotacji będzie potrzeba 4.6 mln złotych wkładu własnego. Od kilkunastu lat działa fundacja Dzieciaki Chojraki kierowana przez pana prof. Wachowiaka (kierownik kliniki) i rodziców byłych pacjentów klinki hematologii i onkologii dziecięcej w Poznaniu. Wybudowali już oddział transplantacji szpiku kostnego na którym leżałem.
  Pozwolenia są, plany oraz chęci i wiedza również. Brakuje funduszy.

  Jeżeli ktoś chce pomóc (wykopać, wpłacić parę złotych) to zachęcam.

  Dzięki jeszcze raz :)
  #medycyna #zdrowie #oswiadczenie #poznan
  pokaż całość

  odpowiedzi (151)

 • avatar

  #rozrywka #zagadkihuriego

  **Zapraszam do kolejnej zabawy! Zabawa polega na odgadnięciu kto znajduje się na obrazku.

  Każde 25 plusów usuwa losowo z obrazka jeden kwadracik. Kto pierwszy odgadnie zostanie zasypany plusami (podczas ostatniej wygrany otrzymał 650 plusów!). Ostatnim zwycięzcą był @Kicer86. Zapraszam do brania udziału. Zagadka z gatunku nie łatwych.**

  GŁÓWNE ZASADY GRY:
  1. Gra rozpoczyna się w momencie dodania przeze mnie zagadki. Zagadkami są obrazki zasłonięte kilkudziesięcioma kwadracikami które usuwane są po pojawieniu się określonej liczby plusów przy wpisie.
  2. Gra polega na odgadnięciu w jak najkrótszym czasie co znajduje się na obrazku.
  3. Kwadraciki usuwane są losowo.
  4. Tagiem pod którym będę od tej pory umieszczał wszystkie swoje zagadki będzie tag "zagadkihuriego".
  5. Obrazki będą zróżnicowane jak tylko się da, począwszy od postaci fikcyjnych przez miejsca na mapie Polski, świata, charakterystyczne zabytki, potrawy, pojazdy, maszyny, urządzenia, skończywszy na wydarzeniach historycznych.
  6. Każdy może udzielić dowolnej liczby odpowiedzi.
  7. Gra kończy się w momencie w którym ktoś udzieli poprawnej odpowiedzi. W tym momencie zostaje ogłoszony zwycięzcą, a społeczność w zamian za jego ponadprzeciętną wiedzę nagradza go plusami :)
  8. Obowiązuje zakaz wstawiania zdjęć! Odpowiedź musi być pisemna i zawierać wszystkie informacje o które poproszono w wpisie zagadki.
  pokaż całość

  odpowiedzi (228)