Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co jest Waszym zdaniem najlepszym pomysłem na dalsze kształcenie po ukończeniu jednych studiów magisterskich? Dodam, że udało mi się ukończyć studia rok wcześniej niż pozostałym z mojego rocznika?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży

Co jest najlepszym pomysłem?

  • 2-letnie dzienne studia uzupełniające (mgr) 6.5% (2)
  • 2-letnie zaoczne studia uzupełniające + praca 45.2% (14)
  • studia podyplomowe + praca 48.4% (15)

Oddanych głosów: 31

  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli wiesz co chcesz dalej robić to możesz iść na studia z tym związane, jak dopiero szukasz to lepiej idź do pracy i dopiero jak poczujesz że to jest to, możesz iść na studia/podyplomówkę powiązaną z tym kierunkiem, jeżeli uznasz że musisz bo może się okazać, że w pracy nauczysz się po prostu więcej i szybciej, a szklany sufit nie będzie przeszkodą bo masz już magistra.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli masz czas tj. 2 lata, które będziesz mógł poświęcić na studia ale i na zdobywanie doświadczenia w danym obszarze typu praktyki studenckie, koła naukowe i jakieś inne tematy to warto się temu poświęcić. Z doświadczenia wiem, że jeśli chcesz pracować w zawodzie, do którego się uczysz to takie coś będzie dużo bardziej wartościowe niżeli doświadzczenie w sieciówce na kasie i byle jak zrobione zaoczne. Jak startujesz na stanowisko niższego
OP: @NietypowyRumunskiNiedzwiedz Jestem świeżo po studiach. W ich trakcie praktykowałam i odbywałam staże. Teraz przez "pracę" rozumiem aktywność w zawodzie na pełen etat. Ty, jak rozumiem, od podstawówki robisz na na pełen etat.
@absoladoo Mhm, rozumiem.
@ImYourPastClaire Dziękuję za odpowiedź. Wiem, co chcę robić dalej i w tym kierunku chciałabym podjąć zarówno pracę, jak i się nieco dokształcić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mirekzkolega Rozumiem, że to miało