Gorące dyskusje ostatnie 12h

Ja patrząc na te wyniki tegorocznych #wybory mam jedno pytanie które mi się po głowie tłucze.

Po jakiego skurwysyna ludzie w latach 80-tych krzyczeli precz z komuną, tak bardzo byli za obaleniem tego systemu skoro teraz tak bardzo tęsknią za:

- Traktowaniem ich jako upośledzonych przez państwo ("Kiedyś każdy miał robotę i było dobrze!");
    - Rozdawnictwem (500 plusy i inne bzdury dawane w nie ukrywając sporej części nierobom na bezrobociu);
    - Szczuciem na siebie nawzajem i dzieleniem społeczeństwa (Kto nie z nami, ten przeciw nam);
    - Gloryfikacją człowieka niewyedukowanego, zindoktrynowanego, wierzącego w jedną, słuszną partię i ojca narodu;

Bo to głównie według statystyk głosy na #pis lecą z tego przedziału wiekowego, który wówczas miał te 20-40 lat. Ludzi wówczas młodych i w sile wieku, tak zwanych ideowców.

Po jaki chuj oni to zmieniali skoro to im najwidoczniej pasowało?

#pytanie #przemyslenia #wtf #komunizm #lata80
    pokaż całość

odpowiedzi (52)

Kosiniak Kamysz mi zaimponował. Facet który ma wygląd śledzia i charyzme na poziomie 0 bardzo dobrze rozegrał debaty, otworzył swój elektorat na miasta przez mariaż z Kukizem, upozycjonował się jako głos rozsądku między totalną opozycją a rządem, głosił dobre wolnorynkowe hasła i poniekąd przedefiniował PSL oraz wyrwał go z balansowania na progu wyborczym.
    #wybory #psl #narodowyagraryzm pokaż całość

odpowiedzi (34)

Mógłbym prosić o taką w następnych wyborach? Bo weź człowieku albo głosuj na partię, która chce wolności gospodarczej ale geje won, albo głosuj na partię która chce pozwolić być każdemu kim jest ale płac wyższe podatki na tych, którzy pracować nie chcą. Nie da się z moimi poglądami zagłosować na coś innego niż po prostu mniejsze zło.

Politycy: tak, można równocześnie zrezygnować z socjalu i równocześnie chodzić w marszach równości.

#libertarianizm #wybory
    pokaż całość

odpowiedzi (67)