Wpis z mikrobloga

Będę razem z siostrą w Londynie przez kilka dni w przyszłym tygodniu i tak sobie patrzę, jak nam zająć czas. Jako że Harry Potter był dość sporą częścią mojego dzieciństwa, nie mogłam nie zerknąć na jakieś tematyczne wycieczki, czy to do studia Warner Bros. czy po prostu wycieczki przez lokacje, gdzie różne sceny były kręcone. Cenowo wychodzi różnie (ale bardziej drogo).
Aż zauważyłam, że nadal można się załapać na "Harry Potter and the Cursed Child".
Od razu zainteresowana poszłam obczaić, czy by daty i godziny pasowały, bo jasne, chciałam zobaczyć, ale jakoś tak nigdy mi po drodze nie było.
Ale!
Zobaczyłam ceny i aż mnie zaczęło serduszko boleć. 330 funtów za najtańsze miejsca, plus 109 funtów za dodatkowe opłaty. Więc trzeba wykaszlnąć 439 funtów, by może obejrzeć tę sztukę. "Może obejrzeć", bo za najtańszy bilet może ci się zdarzyć siedzieć za jakąś kolumną albo czymś.
Ale jeśli ktoś chce najlepsze miejsce z najlepszym widokiem, to też da radę. Wystarczy 1319 funtów plus 434 funtów dodatkowych opłat; i wtedy za jedyne 1753 funty w sumie można spędzić wieczór, oglądając sztukę na podstawie dodatkowej cześci do Harry'ego Pottera, która fabułą brzmi jak średnie fanfiction kogoś, kto jeszcze mógłby poćwiczyć budowanie postaci.
No spoczko.
Zgadnijcie więc, czego w takim razie na pewno nie mam w planach na mój wypad do Londynu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#londyn #harrypotter
źródło: comment_qKZFq2g9qS2EabjQCgqXfg3JV5jxTLlQ.jpg
  • 12
@unluckysoap: Bo te bilety są już tylko z puli premium, zwykłe wyprzedają się na bodajże 3 lata wprzód. Generalnie tak właśnie wygląda ściema "W Londynie jest dostęp do światowej kultury". Bilety na wszystko popularne wyprzedają się w sekundę, na Hamiltona z półrocznym wyprzedzeniem już po 200 funtów od biletu było, a na za miesiąc nic w ogóle. Przegapisz dzień sprzedaży koncertu - licz na farta. Przyjeżdża znany komik? Sprzedają od dziś,
@kwiatosz: na takie bilety ile to można zbierać :/ jak byłam na stronie to akurat jeden środkowy się wyprzedał, i nadal sobie nie wyobrażam, kto płaci taką kasę za jeden wypad do teatru.
Rozumiem, że to przez to, że to za kilka dni, ale czy naprawdę ktoś kupuje bilety za tę cenę? Na kogo oni czekają? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
To ja już wolę moje dużo mniejsze
@unluckysoap: może dodaj się do jakiejś facebookowej grupy london tickets theatre czy coś takiego i patrz czy ktoś tam nie chce odsprzedać

chociaż HP to pewnie sami psychofani już wykupili i nawet przykuci do łóżka by przyszli ( ͡º ͜ʖ͡º)