Wpis z mikrobloga

Jakby się ktoś zastanawiał jak wyglada rambutan to wygląda właśnie tak. Rambutan występuje w tropikalnej części Azji. Owocuje 2 razy do roku. Nazwa pochodzi z języka malajskiego i oznacza 'owłosiony'. Owoc jest z tej samej rodziny co liczi i longan i smakuje podobnie.

Taka kiść (ponad 1kg) na straganie w Singapurze kosztuje ok 10zł.

W komentarzu zdjecie środka.

#ciekawostki #azja #owoce #jedzzwykopem #jemprzeciez <- mój tag o jedzeniu
Pobierz kotbehemoth - Jakby się ktoś zastanawiał jak wyglada rambutan to wygląda właśnie tak....
źródło: comment_GNmL9Igoay6eKuVA9wTj9sn7yqVHg4uZ.jpg
  • 9
@kotbehemoth najadlem się tego w Tajlandii. Takie owlosione liczi :D Pychota.
Swoją drogą ciekawym doświadczeniem było skosztowanie duriana. Nie wybaczylbym sobie gdybym tego nie zrobił, ale myślałem, że zwrócę go zanim zjem do końca..
@kotbehemoth muszę zaobserwować twój tag bo ciekawy content wrzucasz. Jak się przechodziło koło targowiska to zapach duriana unosił się wszędzie i był to taki przyjemny ferment. Jak kupiłem i zacząłem jeść to już tak przyjemnie nie było. Sam smak - ok słodki, konsystencja taka sobie, ale zapach, a raczej smrod mógłbym śmiało porównać do gnijacej cebuli wyjętej ze śmietnika. Jednocześnie wiem, że owoc ten ma swoich miłośników. No i do tanich nie
@wyindywidualizowanyentuzjasta hehe no właśnie dosłownie 2 minuty temu jedząc zastanawiałem się czy taka być czy trafilem na jakieś wadliwe egzemplarze. Bo niby smakuje dobrze, ale pogryzlem z częścią gorzkiej i twardej pestki i pół musiałem wypluć. I zdałem sobie sprawę, że tego nigdy nie jadłem wcześniej. Jednak liczi lepsze.