Wpis z mikrobloga

#koszykowka #plk

Nie komentowałem wczoraj (bo mi ręce opadły) że BAT na korzyść Karola Gruszeckiego rozpatrzył zatarg koszykarza ze Stelmetem. Nie komentowałem bo może nie rozumiem czemu Mistrz Polski (osobowo, w sensie mistrz - człowiek) gra u swojego pracodawcy 10 miesięcy za darmo.

Wieczorem przeczytałem że pan Janusz w wywiadzie twierdzi że "szkoda że przegraliśmy tę sprawę w BAT". No w #!$%@? szkoda. I że zadłużenie jest systematycznie spłacane i nie ma problemu dla naszego budżetu (który dziś został ogłoszony).
Jakby mi mój były szef powiedział że szkoda że miałeś rację ze jednak kontrakt/umowę powinniśmy wypełnić to bym mu w ryj napluł.

Dziś widzę taką wymianę zdań twitterową:

Karol Gruszecki: na 13 lipca Stelmet posiada wobec mojej osoby zadłużenie 254171,20 zł i 9000 euro wynikające z orzeczenia BAT. Do tej pory uregulowano 46125 zł

Janusz Jasiński: Karol taki dokładny w liczbach a zapomniał ze kwoty roszczenia są brutto czyli ponad 50 tys VAT z roszczenia jako niezapłacone pobrał (odliczył ) z urzędu skarbowego a klub do Urzędu jako ze minęło 120 dni odprowadził. Razem klub uregulował ponad 100 tys.pln

Wytłumaczy mi ktoś w prostych słowach CO TU SIĘ #!$%@??
  • 19
@cult_of_luna: o MKSie już od kilku miesięcy wiadomo i deklarowali, że do połowy lipca spłacą.

Z tym Stelmetem to jest już naprawdę grubo i jak dostaną licencję na ten sezon to będzie skandal. A dostaną na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ostoja:

( _)

Nie wiem jak klub się może sądzić z zawodnikiem który gra dla nich cały sezon. Nie dopełniał obowiązków? Nie czaję tego zupełnie... Od tego są dyscyplinarki i rozwiązanie kontraktu w trakcie sezonu.

Czy przypadkiem to nie jest tak że kluby (niektóre) płacą zawodnikom zaległości (jak widać sięgające początku sezonu) na koniec w czerwcu jeśli u nich zostaną, a jeśli pójdą do przysłowiowego Torunia to przeciągają
@cult_of_luna: nie siedzę w tym od środka, ale generalnie chyba wszyscy jadą na ugodach, bo zdają sobie sprawę z tego, że jak jej nie podpiszą, to mogą pociągnąć klub na dno i wtedy już na pewno kasy nigdy nie zobaczą. Teraz sytuacja trochę się zmieniła i podstawą do odmowy wydania licencji ma być wyrok BAT albo lokalnego arbitrażu. Wszyscy na to #!$%@?, że już w ogóle koszykarze nie będą mieli pod
@ostoja: ok, ale ja rozumiem (tzn nie do końca) Anwil ledwo wtedy spinający budżet czy Czarnych którym ludzie od środka robili machloje na kasę. Generalnie zespoły z mniejszymi czy większymi problemami. Nie rozumiem za to jak mistrz Polski może grać rok za damski #!$%@?. To samo bym pisał jeśli jutro by się okazało że ktoś z Anwilu. To samo pomyślałem jak się okazało że Stali brakuje 600tys PLN na zamknięcie ubiegłorocznego
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: tak jak napisałem wyżej, czaję że zespoły które walczą o przetrwanie moga mieć takie akcje. Czaję że nawet Stelmet może mieć zatargi jeśli kogoś zwalnia po 3miesiącach i się nie dogadują. Ale grać rok bez siana? Zdobyć mistrza i Ci Janusz powie: szkoda że przegraliśmy w BAT. Jakie on mógł mieć argumenty???
@cult_of_luna: Anwil miał chyba wyrok BAT za Bristola więc to nawet było w momencie jak już się trochę otrząsnęli po problemach. Z tego co słychać, to pół ligi leci w #!$%@? i ma większe lub mniejsze opóźnienia. Najlepsze jest to, że o tych 600 tysiącach brakujących Stali do domknięcia budżetu mówi ich prezes w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu XD A jeszcze Janusz powiedział dziś, że 250k to nie jest cała
@cult_of_luna: Standard w polskiej lidze. Najbardziej mnie śmieszy jak czytam właśnie wypowiedzi koszykarzy, którzy przeszli do Torunia czy Szczecina to jako największy argument nie jest to, że powalczą w plej offach, dostaną więcej minut, będą mieli większą rolę w zespole tylko to, że klub jest wypłacalny i płaci pensję na czas.

Śmieszy mnie to, że Karol Gruszecki jeden z najlepszych koszykarzy w Polsce musiał być utrzymywany przez 10 miesięcy z pensji
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: w punkt!

Dodam tylko od siebie że w kontekście tego wszystkiego śmieszą mnie potem z perspektywy czasu wszystkie gadki o reprezentowaniu Polski na arenie międzynarodowej, o profesjonalizmie, albo chwalenie się ze projekt dominuje ligę czy robi historyczny sukces - jak wicemistrzostwo chociaż ma się 5 budżet w lidze (vide Stal). No może jakby wydawali na zero to by nie robili historycznych wyników?
@lkg1: jeśli tak było (a już nie pamiętam) to były złe czasy i właśnie zwalnianie ludzi w połowie sezonu. Żadnych takich akcji bronić nie zamierzam, ale uważam że granie na medal z wyrokami jest zwykłym oszustwem.