Wpis z mikrobloga

Hejka,
minęły już 2 kwalifikacje na AGH a ja mam nadal wątpliwości co do kierunku.
Mianowicie, chciałam iść na początku na informatykę na EAIIB, ale dalej jestem na liście oczekujących, więc mam coraz mniej nadziei, że się uda. I to niestety jedyny kierunek, który wybrałam. Mam 886 punktów - z takim wynikiem (z tego co widzę) dostanę się na teleinformatykę, automatykę i robotykę oraz na informatykę stosowana na wydziale fizyki (z tych bardziej wymagających kierunków).
Przeglądałam syllabusy i chyba najbliżej informatyki na EAIIB wydaje się ta stosowana na wydziale fizyki - ale mam znajomego, który tam studiuje i twierdzi, że tam więcej fizyki i innych niepotrzebnych przedmiotów niż samej informatyki :( I stąd moje obiekcje. Teleinformatyka wydaje się "prestiżowym" kierunkiem na "prestiżowym" wydziale, cokolwiek to znaczy - ale z tego co zauważyłam, to są praktycznie same sieci. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o tym kierunku, co można po nim robić i czy jest tam coś w ogóle z informatyki i/lub programowania?
I jeszcze kwestia AiR, też niby fajny kierunek, na AGH jest jednym z najlepszych w Polsce, ale to jest chyba głównie praca w przemyśle - jakieś ambitniejsze fuchy, projektowanie to raczej za granicą a nie w Polsce...
Proszę o sprostowanie, bo to są tylko moje dedukcje, które pewnie i tak są obarczone sporym błędem :D
Mam totalny misz masz w głowie, czas ucieka a ja dalej w kropce.
Co zrobilibyście na moim miejscu, może macie jakiś kontakt z ludźmi z tych kierunków albo sami tam studiujecie i moglibyście przedstawić jakąś konstruktywną opinię, która mogłaby być dla mnie swego rodzaju drogowskazem.
Syllabus syllabusem, ale to i tak zapewne jest tylko teoria - w praktyce różnie bywa
Pozdrawiam gorąco

#agh #informatyka #teleinformatyka #automatyka #air #robotyka #studia #rekrutacja #studbaza
  • 5
@princessabiala92:
Kilka lat temu skończyłem informatykę na FiIS, mam znajomych aktualnie tam studiujących. Krótko mówiąc: NIE POLECAM. Zajęcia całkiem oderwane od rzeczywistości, część kadry urządza sobie zabawę w gnębienie studentów narzucając takie wymagania, że bez kombinowania nie da się tego przejść. I nie chodzi tu o poziom naukowy, absolutnie nie, tylko o takie proste, prymitywne męczenie materiałem nie mającym nic wspólnego ze współczesną informatyką.
Akurat fizykę wspominam dość dobrze. Nawet jeśli
@princessabiala92:
Nie wiem jak to wygląda na studiach (dopiero od października się dowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale jestem po technikum teleinf i praktycznie są to same sieci - zarządzanie, projektowanie, administracja etc. Jeżeli chcesz się uczyć programowania to we własnym zakresie no i nie jest konieczne w teleinformatyce aczkolwiek jak każda wiedza - jest przydatna.