Wpis z mikrobloga

Jezeli ktos robi z #weganizm jakies mega poswiecenie(czasami czytam ze to prawie jak wejscie na Mount Everest) to niech zluzuje poslady( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miesiac minal bez zadnych produktow zwierzecych i jakos zyje. Nie ciagnie mnie w ogole do miesa, a sery Violife smakuja identycznie jak zolty ser czy topiony.

Troche musialem douczyc sie o skladnikach odzywczych,czego jesc wiecej itd ale po paru dniach intensywnego uczenia sie, jak jesc trawe zeby bylo smacznie i zdrowo,moge powiedziec ze to nie takie trudne jak sie wydaje( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taguje #wegetarianizm chociaz nie kumam troche olania miesa a jedzenie serow,mleka itd. Proces ten sam...
  • 24
@mondrymiszcz: fakt, weganizm przychodzi zaskakujaco latwo - zostalem weganinem z dnia na dzien, bez zadnych przymiarek, czy faz posrednich. Po prostu wyrzucilem z lodowki wszystkie produkty odzwierzece i jak cos potem kupowalem, to sprawdzalem czy nie ma w srodku zwierzat.
No i mimo tego, ze wczesniej nie wyobrazalem sobie obiadu bez podgrzanego kawalka zwierzaka, to zdumiony bylem jak latwo sie organizm przestawia.
Szczerze, to nie brak miesa ale sera byl jedyna
@mondrymiszcz: @dzikireks: namówiliśmy mnie na większe zamówienie z violife, bo tęsknota za mięsem mija po jakichś 12 godzinach weganizmu, ale tesknota za serem wciąż we mnie silna, a niedługo stukną 2 lata :)
@mondrymiszcz: dla mnie na początku wegetarianizm był trudny xD potem jak zaczęłam jeść wegansko zobaczyłam jaka głupia byłam. nie chodzi o to, że to jakiekolwiek poświęcenie, tylko wymaga trochę planowania i wprawy w komponowaniu posiłków, a tego siła rzeczy musiałam się nauczyć.
@mondrymiszcz @dzikireks U mnie tak samo, totalna zmiana sposobu żywienia z dnia na dzień, bez żadnych problemów. Ale nie musiałem stosować żadnych zamienników dla sera, zupełnie mnie do niego nie ciągnie.

A propos sera, to Neal Barnard twierdzi, że jest z nim ciężko zerwać bo jest uzależniający. Głównie dlatego że jest bardzo tłusty i słony czego nasz organizm łaknie. Ponadto zawiera kazomorfine, która jest opioidem.