•  
    m.......9 via iOS

+3

Do czego w Volvo są te śruby w Piastach? Można bez niej jechac? Montuje dystans i mi przeszkadza #motoryzacja #mechanikasamochodowa

źródło: embed.jpg

•  

@mirasek69: śruba centrująca tarcze. Zakładasz dystans na przód?

+: A......6, m.......9
    •  
      m.......9 via iOS

0

@UmrzecZmilosci: tak a sam wyglada o tak:

źródło: embed.jpg

•  

@mirasek69: to lepiej z przodu nie zakładaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) zobaczysz jak fajnie kierownica lata.

•  
      m.......9 via iOS

0

@UmrzecZmilosci: mam za duże ET... i ociera :/ to co robić?

•  

@mirasek69: lepiej dostosować cała resztę niż zakładać dystans na przód. Zwiększa się masa nieresorowana i ciezko to wyważyć. Na tyle nie ma problemu, możesz zakładać.

+: m.......9
    •  
      m.......9 via iOS

+1

@UmrzecZmilosci: czyli w grę wchodzi tylko zmiana felg? Felga mi teraz ryje po nadkolu bo ma et49 zamiast 42

•  

@mirasek69: spróbuj z tym dystansem, jest opcja, ze będziesz jedna z niewielu osób, którym się uda to ogarnąć. Jeżeli się nie uda... to trudno... możesz jeszcze zrobić otwór w nadkolu.

•  
      m.......9 via iOS

0

@UmrzecZmilosci: spróbuje przejechać się bez tej śruby centrującej. Zobaczę jak będzie :/ dobrze ze kupiłem tylko komplet na óske

•  
      m.......9 via iOS

0

@UmrzecZmilosci: a może ba przod zamiast 225 to dać 215?:) albo coś w ten deseń?

•  

@UmrzecZmilosci: tak, bo dystans na tyle nie zwiększa masy nieresorowanej? XD
      @mirasek69: zmień śrubę na taką jak niżej na obrazku i zakładaj wszystkie dystanse. Mam w toledo dystanse i jeszcze fele 19 cali, całość jest dużo cięższa niż gównostalówka 15 cali i wszystko śmiga.

źródło: 4.allegroimg.com

•  

@Seraphiel: wystarczy minimalny luz na piascie, minimalna odchyłka na dystansie albo wyrobiony którykolwiek element zawieszeni i nawet dystans 5mm będzie napierdalal. Znasz się na tym czy tylko piszesz dla zasady?

•  
      m.......9 via iOS

0

@Seraphiel: skąd dostać takie śruby? Czy dla testów mogę pojeździć bez nich tak max 10km do 80kmh?

•  
      m.......9 via iOS

0

@Seraphiel: innymi słowami. Co bez tej śruby może się spierdolic?

•  

@UmrzecZmilosci: albo wystarczy wyważać koła z dystansami i mieć markowe zawieszenie zamiast chinoleum. Robisz z tego jakąś tajemną wiedzę, jak gdyby chodziło o wstawienie reaktora do auta. Jedyne co szybciej będzie się zużywać to łożyska.
      @mirasek69: w ramach testu możesz się przejechać kawałek, ale samą śrubę bym zostawił. Wpisujesz po prostu "śruba centrująca do tarczy hamulcowej". Bez śruby najpewniej kierownica będzie Ci biła przy każdym hamowaniu

+: Odczuwam_Dysonans, m.......9 +1 inny
    •  

@mirasek69: śruba centrująca, można bez tego jeździć

•  

@Seraphiel: ale co ma wyważenie kół do zwiększenia masy pomiędzy tarcza i felga?
      Mam zawieszenie lema, wszystko na markowych częściach, a dystanse na przodzie powodują drgania kierownicy. Poczytaj proszę o problemach z dystansami, przy 90km/h w wielu przypadkach pojawiają się drgani, chociaż i zbieżność i wyważenie kół jest ok.

•  

@UmrzecZmilosci: zmierz bicie piasty, przy dystansie się skumuluje. Albo masz kijowe dystanse (polecam takie przykręcane, nie przelotowe - np Eibach Pro-Spacer), albo coś gdzieś masz bicie, dystans tylko odsadza koło, szukaj przyczyny w nim, bądź, tak jak pisałem, gdzieś masz bicie, które dystans uwypukla. Ale pewnie kijowy dystans ;)

@mirasek69: ta śruba to tylko takie ułatwienie, można jak najbardziej zmienić na taką która się chowa, ale bez tego też powinno być OK, nie jest to nic niebezpiecznego - i tak śruby dociągną tarczę do piasty. Śrubkę do tarczy dobierzesz w dowolnym sklepie ze śrubami, taka zwykła, ze stożkiem, pewnie gwint w stylu M4, nieraz dokupowałem jak stara wyglądała nieciekawie.

•  

@Odczuwam_Dysonans: dystans kumuluje nierówności felgi i ułożenie opony, takie jest moje zdanie, drogi mamy jakie mamy, koła mam spore. W dystans nie chce mi już się bawić:) dodam tylko, ze to samo jest w paru innych autach u znajomych. Może masz@racje, ze dystans był kinowy, sprawdziłem o prawda trzy komplety, wchodziły dość ciasno, a mimo tego...

•  

@UmrzecZmilosci: no ja używałem właśnie takich przykręcanych, w stylu tych Eibachów (ale innej firmy, już nie pamiętam) bo tym przelotowym nigdy nie ufałem ;) na pewno nie dałbym ich na przód. Tak czy siak lepiej dobrać felgę, a nie bawić się w półśrodki :D

•  

@Odczuwam_Dysonans: u mnie tylko przelotowe inne nie wchodzą w grę.
      Teraz szukam jakiś na tył, bo lekko się felgi schowały po obniżeniu. Spojrzę na eibacha.

•  
      m.......9

0

@UmrzecZmilosci: @Seraphiel: @Sm3rf1k: @Odczuwam_Dysonans:

Dla przypomnienia. ET felgi zamiast 42 mam 49. Musiałem wypchnąć koło na zewnątrz, bo ocierały mi o nadkola.

Zamontowane, zdjąłem ze wszystkich kół śruby kontrujące i kupię te, które podał Seraphiel. Super sprawa, nie widziałem takich wcześniej.

A teraz do sedna:
      Zamontowałem najpierw na przód. RE WE LA CJA. Trochę za szerokie, bo to 15mm ale na tył jak znalazł. Wjechałem na obwodnicę Trójmiasta i rozpędziłem się do 120km/h. Zero drgań. Auto prowadzi się genialnie. Wcześniej cierpiało na rzucanie w koleinach, no i dziury po przejściu na 17tki odczuwałem bardziej. Komfort jazdy jak i pewność prowadzenia zdecydowanie na plus - kierownica daje fajny "feedback". Jestem mega zadowolony jak na 150zł.
      Natomiast... Okazały się odrobinę za szerokie. Koła delikatnie wystawały już z nadkoli i nawet głupio to wyglądało patrząc od przodu. Dodatkowo słyszałem dźwięk jakby piasty z jednego z kół. Musiałem się wsłuchać ale wydawało mi się, że doszedł nowy dźwięk.

Przerzuciłem na tył. Tutaj zero zastrzeżeń. Mogłyby być ciut szersze, ale kupię sobie o 10mm szerszą oponę i będzie si ʕ•ᴥ•ʔ Co do jazdy - nie ma tak diametralnej poprawy jak na przodzie, ale na pewno jest lepiej.

Podsumowując:
      Planuję zostawić na tyle 15mm
      na przód wrzucę 10 lub 12mm

Bardzo ważnym jest oczyszczenie styku dystans piasta/koło. Pucowałem druciakiem, potem preparatem do mycia zacisków i jest ekstra.

Dzięki za wszystkie rady ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@mirasek69: o tym mówiłem, bez sprawdzenia się nie obyło ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli te były ok, to staraj się kupić drugi komplet tej samej firmy.

•  

@mirasek69: no i gitara, pomyśl jak dziury czuć na 19 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szerokiej drogi, Mireczku

źródło: toledo.JPG

•  
      m.......9

0

@Seraphiel: Niezły kapeć. Ja bym się nie odważył. Dla mnie przejście z 16 na 17 225/50 było ekstremem (ʘ‿ʘ) Wkurwiałem się długo zanim odkryłem to jebane ET, bo musiałem nawet podkładki pod ograniczniki skrętu wkładać ekstra :-/ Ale teraz jest rewelacja
      @UmrzecZmilosci: No trochę mnie nastraszyłeś, aczkolwiek nic niekorzystnego nie odnotowałem oprócz "śpiewu piasty". Ale po tym jak dałem mu ostrzej na serpentynach jakby się uspokoił. Ale o dziwo zero drgań. Tak naprawdę rozstaw wrócił niemal do fabrycznego. Żeby skontrować to ET muszę założyć właśnie 12mm dystanse. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Teraz tylko 12mm na przód i cieszyć się jazdą (ʘ‿ʘ)

•  

@mirasek69: pewmnie gdybys kupil fele o 0.5 cala mnjrjsza by nie obcierały( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  
      m.......9

0

@Sm3rf1k: To oryginał Volvo tylko od starszego modelu, myślałem że będą spokojnie fitować. Dałem się wpuścić ale strasznie podobają mi się klasyczne wieloramienne :/

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Cześć, trochę czasu minęło od tamtego postu. Jak to było "op will surely deliver"? No więc dowożę.

Przez te kilka miesięcy trochę się zmieniło(przede wszystkim firma cateringowa ( ͡° ͜ʖ ͡°), oprócz tego była kilkumiesięczna przerwa w zamawianiu pudełek), ale nie zmieniło się jedno. Mianowicie, złodziej zawsze pozostanie złodziejem.

Po lekkiej przerwie w zamówieniach, dosłownie ~tydzień/dwa temu zrobiłem powrót do zdrowszego jedzenia i zamówiłem dostawy. Wszystko spoko przez pierwsze kilka dni. Niestety gdy tylko nadarzyła się potencjalna okazja, to wstałem rano z wielkim w ustach ch.. niesmakiem, który utrzymał się przez cały dzień. Dzień w którym byłem głodny, bo pudełek na wycieraczce nie odnotowałem xD Razem ze mną pustkę odczuł współlokator, którego pudełka również zostały prostacko mówiąc zajebane.
    Cóż, zagotowałem się niemożebnie, już miałem iść lekko mówiąc posunąć się do rękoczynów w kierunku mojego potencjalnego prześladowcy, ale tak w sumie nie miałem nadal żadnego dowodu. (ah, próbowałem po tamtym wpisie patentu z nitką i puszkami za drzwiami - taka typowa hehe zarzutka XD - ale niestety bait nie został połknięty, zdjęcia wrzucę w komentarzu jak je jeszcze znajdę)
    Więc stanęło na tym że najlepiej będzie to jakoś zarejestrować - jak pomyślałem, tak zrobiłem. Pożyczyłem kamerkę samochodową, podkleiliśmy do wizjera i czekaliśmy. Po pierwszej próbie - rozczarowanie jak przy wynikach totolotka - zarzutka w pudełkach ponownie nie połknięta.
    Natomiast dnia kolejnego (dzisiaj) nastąpił przełom - rano wstałem, ponownie podmieniłem pudełka z wycieraczki na puste z jakimś obciążeniem w postaci śmieci - i CYK. Poranne łowy zakończone sukcesem. Efekty w linku niżej.

Powiedzcie mi lepiej czy warto bawić się w zgłaszanie tego na policję, czy lepiej od razu przejść się i wyperswadować mu, że najmniejszym jego problemem będą wieczorne wizyty policji gdy tylko puści głośniej muzykę (a zdarza się to często do późnych godzin)?

Tutaj link do nagrania - mordy jako takiej nie widać więc mam nadzieję, że nie będę niedługo gnił w Sztumie.

Wołam jeszcze ludzi plusujących i komentujących tamten wpis - wybaczcie jeśli zawołam za dużo, niestety ciężko wyodrębnić osoby, które chciały być wołane.

I tagi takie same jak wtedy: #catering #dietapudelkowa #mirkokoksy
    pokaż całość

odpowiedzi (123)

• odpowiedzi (10)

Celnie.
    #4konserwy #bekazlewactwa #adamowicz

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (45)