•  

  Troszkę dawno nie pisałem nic na Mirko, jednakże nadal pracuję nad nowymi grami( ͡° ͜ʖ ͡°). Od ostatniego wpisu na mirko zmieniło się parę rzeczy. Do Mirkowania wyszła mała aktualizacja, tak samo do Zarsthor, dodatkowo wydałem 2 małe gry na przeglądarkę (tylko na 2 graczy), obecnie pracuję nad swoim "głównym" projektem, czyli clickerem osadzonym w rybackim świecie, jeśli ktoś grał w Mirkowanie, to ten rybacki clicker będzie podobny do Mirkowania, choć nie do końca, w grze będzie troszkę luźnych tekstów + ukrytych żartów (też związanych z Wykopem), jednakże głównie w tym projekcie będę skupiał się na mechanice rozgrywki i takich tam (nie będzie dużej ilości tekstów).

  #donislawdev <--- obserwuj.

  Krótki opis gry:
  Zaczynamy w młodym i dynamicznym zespole, u boku lidera w branży, naszym szefem w grze jest ptak, który siedzi na skrzyni, na początku gry będzie on wprowadzał nas w świat gry (poradnik). Typowy początek, zdobywamy troszkę pieniędzy, aby zakupić dodatkowych robotników i automatyczny zysk (w grze będzie też możliwość klikania, podczas klikania jest szansa na 2 mechanizmy, na pojawienie się kul wodnych, musimy je kliknąć, nim znikną z ekranu gry, każda kliknięta kula to tymczasowy bonus do zysku z kliku. Innym mechanizmów, jest prosty system "Łowienia ryb", pojawia nam się pasek postępu i robak, musimy szybko klikać w ekran (musimy zdążyć przed robakiem), będzie też katalog ryb (50+), każda ryba to % do zysków albo czegoś tam, z każdym udanym złowieniem rośnie liczba odblokowanych ryb). Oczywiście nasi pracownicy oprócz zysku $, będą też mogli łowić ryby. Zastanawiam się tęż nad drzewkiem ulepszeń pracowników. Oprócz tego w grze będzie masa innych ulepszeń, z czasem odblokujemy dostęp do prostych łódek, następnie statków, będziemy mogli założyć własne akwarium z rybami (dodatkowy zysk), ogólnie zakres rzeczy do wykonania będzie całkiem spory, od hodowli ośmiorniczek do handlu koksem( ͡° ͜ʖ ͡°). Na ten moment, gra jest może gotowa w 1%.

  Nie chcesz przegapić ważnych informacji?
  Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
  Lista <--- Zapraszam (Wołanie do statystyk z moich gierek, premier moich gier, beta/alpha testy, bez spamu, jest to lista wołania, wystarczy się zapisać). Warto też obserwować moją osobę na Wykopie.

  Facebook
  Twitter

  #donislawdev <-- obserwuj #gamedev #gryandroid #tworczoscwlasna

  GIF

  źródło: Rybak.gif (2.72MB)

  +: Rave77, daray89 +9 innych