Wpis z mikrobloga

@Kaneczai: @klinQQ: w 40 metrach będzie dwa pokoje w aneksie. Pod wynajem spoko ale własne to jednak lepiej ciut więcej tak w okolicach 45 metrów jest optymalmie - zależy jeszcze od układu ale mieszkania do 40 metrów nie mają praktycznie miejsc na ustawienie szaf i ogólnie miejsc na przechowywanie.
@Kaneczai: a ja Ci powiem że zależy co robicie z wolnym czasem. Ja mam 70m na dwie osoby (jest to M4 z aneksem) i zaczyna być ciasno. Potrzebny nam salon, sypialnia i każdy po jednym pokoju dla siebie. A na razie mamy salon, sypialnie i jeden wspólny pokój.
@Kaneczai: czemu? Wspólna sypialnia z 15mkw, salon+kuchnia z 25mkw, łazienka, korytarze, itd. z 15mkw, do tego albo po oddzielnym pokoju na osobę albo więcej pozostałych przestrzeni.
@cult_of_luna wiesz. Czasem nawet 100m to za malo ;)
Doradzamy opowi w normalnych warunkach bo mkze.szykuje sie do wynajmu choc bardziej kupna mieszkania.
I nie bede mu proponowac mieszkania 80m gdzie cena czy to wynajmu czy kupna jest prawie 2 razy drozsza od mieszkania 40-45m^2
@Adamus56: rozumiem, wskazuje tylko na fakt, że 80m to w zależności od kontekstu wcale nie musi być za dużo. A to co napisałeś - w przypadku kupna masz rację. W przypadku wynajmu - z mojego podwórka - M2 w bloku z płyty 1000zł + 400zł czynszów, M3 70m2 w bloku z cegły 1300zł + 300zł czynszu. Nie miałem wielkiego dylematu. Miasto wojewódzkie +300k mieszkańców, żeby nie było że jakaś dziura (chociaż
@Kaneczai: Ja też jestem zdania że 80m spoko na 2 osoby. Tak mieszkam i mi to bardzo odpowiada. Ogólnie spoko też mieć 3 pokoje, a żeby 3 pokoje miały jakiś sens, to całość musi mieć minium 60m. Kup mieszkanie, najwyżej kiedyś sprzedasz lub wynajmiesz. Myśl o szeregówce z czasem może ci przejść bo to rozwiązanie które ma niewiele zalet domu jednorodzinnego, za to łączy większość wad mieszkania i domu.