Wpis z mikrobloga

#!$%@?, przez 4 lata pracowalem jako barista, a teraz robie w korpo, u nas na barze, kawe robia takie dwie tepe #!$%@? ze krew mnie zalewa, nie dosc ze gadaja podczas pracy przez telefon, to szmaty nie maja pojecia ze mleko mozna przegrzac bo zawsze na pale #!$%@? kubek z mlekiem pod dysze i tak #!$%@? parą ze nie raz same byly #!$%@? w tym mleku jak mi podawaly kawe, nie trzeba dodawac ze taka "kawusia" smakuje jak gowno. Nie czyszcza tej dyszy, nie czyszcza lyzki do kawy, zapominaja kto co zamawial, latte czy capuccino robia na jeden #!$%@?. #!$%@? wypada to gdzies zglosic, zeby je #!$%@?? #kawa #korposwiat #pracbaza
  • 9
@Rekordnaklate110 trzeba je przeszkolić, a nie #!$%@?ć. Nie wierzę, że jak wszedłeś pierwszy raz za ekspres byłeś taki super, że mleko było idealnie spienione i wypolerowane, a na twoim kapu namalowana była kozak rozeta :D trochę więcej dystansu. Po prostu właściciel punktua #!$%@? na standard obsługi. Ja bym tam nie kupował.
@Rekordnaklate110: Mireczku znasz sie moze na ekspresach do kawy? Mam nie duza gastronomie (dziennie schodzi max 30 kaw) do tej pory uzywalem ekspresu Jura Micro 90 i przez 5 lat sprawowal sie doskonale ale troche zbyt wolny... Co myslisz o marce Jura? Mozesz cos polecic od siebie bo mysle nad zakupem czegos lepszego wydajniejszego. Pozdrawiam