Wpis z mikrobloga

@inhibitormonoaminooksydazy: zmień sobie rozszerzenie na .cert i wtedy Windows będzie umiał sobie go otworzyć. Przeczytaj z jego właściwości czy jest self-signed (ktoś sobie sam wygenerował) czy kupiony gdzieś u jakiegoś dostawcy. Jeżeli u dostawcy to idź i zapłać za przedłużenie. Jeżeli self-signed to musisz mieć maszynę CA (wystawcy) żeby przedłużyć jego okres. Jeżeli nie masz CA dla SS to wtedy dupa i pozostaje wygenerować sobie nowy certyfikat (np. openssl'em)
@kosciej: a po co Ci informacja o tym jaka aplikacja, w czym napisana i na jaki system? Certyfikaty wtedy inaczej działają? Mają inną strukturę? Wystawca musi coś doczarować bo java/.net itp.?
@Desseres: owszem, inaczej podpisujesz aplikację na Windows, inaczej na Macu, inaczej apk na Androida. RSA może i działa tak samo, ale sposób podpisu może się różnić.

Edit: ok, mój błąd. OP pyta o sposób na odnowienie certyfikatu, a nie o to, jak podpisać aplikację.
@Desseres: Ok, zmieniłem nazwę, jest kupiony w DigiCert. Szef już zapłacił i dostał od nich właśnie ten plik crt, który dostałem.
Po zmianie nazwy jak otwarłem plik przez windowsa, to jest opcja instalacji i zaisntalowałem. Tylko to chyba nie wszystko, bo na liście certyfikatów windowsa (certmgr) nie widzę tego odnowionego, tylko stary certyfikat, który już wygasł.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale moje IDE automatycznie odwołuje się do pliku .p12.
@Desseres: Teraz mam na liście windowsowego managera 2 certyfikaty, stary i nowy. Stary ma klucz prywatny, ale nowy nie ma klucza prywatnego. Zrobiłem wyszukiwanie dedykowaną aplikacją DigiCert i pisze, że nigdzie na kompie nie znalazło klucza prywatnego do nowego certyfikatu. Dziwne, bo w starym certyfikacie jest klucz.
Co teraz? Muże sprubuje skonwertowac nowy certyfikat i stary klucz prywatny w jeden plik .pfx?
@Desseres: hmmm, to chyba zrobiłem, przynajmniej próbowałem w najprostszy sposób, jak mówiłeś zmieniłem nazwę na rozszerzenie .crt i wtedy dało się go zainstalować w windowsie. Teraz mam na liście 2 certy, ten nowy nie ma klucza prywatnego co widać w ikonce że nie ma klucza. Jak wybieram opcję, że znalazł klucz to nie znajduje, a ręcznie nie ma jak tego ustawić :/
inhibitormonoaminooksydazy - @Desseres: hmmm, to chyba zrobiłem, przynajmniej próbowa...

źródło: comment_4Z7BwMP4X6PmmsvvKgawey66pZ56LYxi.jpg

Pobierz