Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się nad dwoma procesorami. Czy któryś z procesorów Intel Core i7-8700k albo AMD Ryzen 7 2700X wyróżnia się czymś szczególnym by wybrać ten, a nie inny? Chodzi o jakieś technologie, może któryś z nich lepiej działa na linuxie? Może któryś z Was wybierał między tymi dwoma?
#pcmasterrace
  • 14
@budus2: Właśnie też o tym dziś pomyślałem. Nie interesowałem się dotychczas tematem, ale z tego co można poczytać na szybko to Intel lubi zmieniać podstawki lub chipsety. Czy np. trzecia wersja Ryzenów też pójdzie na AM4?
@Tak_masz_racje: Głównie programowanie, Internet może czasem raz na jakiś czas pogram w coś, ale to zupełnie nieistotne, nie zależy mi na jakichś tam klatkach w grach. Chcę kupić coś mocnego, żeby mi ten komputer dawał radę jak najdłużej.
@helpless:

ten komputer dawał radę jak najdłużej.


No to 2700X. Z mojej perspektywy to najlepszą rzeczą tu będzie kultura pracy, bo pewnie kręcić nie będziesz. Nie ma prawie szans, by się ostro grzał i stockowe chłodzenie wystarczy spokojnie do pracy.

Ale z drugiej strony każdy z tych procesorów starczy na długo. I domyślam się, że wartość Ryzenów spadnie szybciej niż i7 na rynku wtórnym, też warto wziąć pod uwagę. No ale
@helpless: AMD lepiej się sprawdza do obsługi pro programów, czyli rendery, blendery #!$%@? muje dzikie węże. Intel bardziej do gier. Do AMD dobrze wybierać szybki ram w intelu nie ma to tak dużego znaczenia. Ogólnie temat rzeka. Musisz trochę sam poszukać ci i jak. Ja pomimo, że na pc ostatnio głównie gram to jestem #teamamd bo intel - #!$%@?.