Wpis z mikrobloga

Mireczki mam taką sytuację do rozwiązania jeżeli chodzi o #ksiegowosc #pity #rozliczenia i może #emigracja . W 2014 roku byłem na winobraniu (wszystkie umowy były, nic na czarno) i dziś skarbowy prosi o korektę zeznania za ten rok. Podobno chodzi o wojenkę z dziadkiem z winnicy bo okazał się być...no ;). Byłem w odpowiednim pokoju, upewniłem się o co chodzi, chodzi faktycznie tylko o korektę, nie trzeba płacić podatku za rok 2014 ale teraz mam problem bo nie jestem pewny czy dobrze w korekcie bym wpisał wartości - w odpowiednie komórki.

Mój tok myślenia jest taki, że uruchamiam pit 36 w dochodach wpisuję w komórce "inne źródła nie wymienione w komórce 1-7 w tym renty i emerytury z zagranicy" z tym, że później kwotę z winobrania muszę wrzucić też w dziale "E;odliczenie dochodu" w komórkę "dochód zwolniony od podatku", żeby formularz go nie naliczył i to by było chyba na tyle. Resztę przepisuję z PIT37. Jest na sali ktoś kto ogarnia takie sprawy?
verzz - Mireczki mam taką sytuację do rozwiązania jeżeli chodzi o #ksiegowosc #pity #...

źródło: comment_etVIZ9WoBelbzNb9ULzQQGeCizABvyqm.jpg

Pobierz
  • 1
@verzz: Poczytaj o wypełnianiu załącznika PIT-ZG do PIT-36, bo krótko nie da rady wytłumaczyć. Zanieś do jakiegoś biura rachunkowego niech ci wypełnią najlepiej.