Wpis z mikrobloga

Mirki z #gearbest - miał ktoś sytuację, że paczka miała jedną rzekomą próbę doręczenia i tego samego dnia wracała już sobie do Chin? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zamówiłam paczkę dla kogoś starszego z Mi Bandem. Odkrył te opaski ostatnio i jak tylko ma jakąś okazję to prezentuje wszystkim naokoło ʕʔ poprosił, żebym sprawdziła, ile kosztuje w tych "szalonych internetach". Kupiłam, zapłaciłam nawet jakiś dodatek do przesyłki, żeby była szybko i niestety, ani paczki ani awiza. Nic.
poucette - Mirki z #gearbest - miał ktoś sytuację, że paczka miała jedną rzekomą prób...

źródło: comment_xNP2PHssLyMyP6fZ4V9E7lwXOnzpUH2O.jpg

Pobierz
  • 8
Planujemy zrobić reklamację do PP, ale już czytałam w necie, że to jest ogólnie spychologia stosowana - PP chce reklamację od nadawcy, a GearBest nie chce nic zrobić. Czekam na odpowiedź od nich, ale nie spodziewam się cudów od strony sklepu :(
Macie jakieś porady jak to ugryźć najlepiej?
@poucette

Planujemy zrobić reklamację do PP, ale już czytałam w necie, że to jest ogólnie spychologia stosowana -


I prawidłowo bo nie masz praw do tej przesyłki

Kupiłam, zapłaciłam nawet jakiś dodatek do przesyłki, żeby była szybko


Raczej coś źle przeczytałaś

Raczej źle zaadresowana. I to list nie paczka.
@poucette jeśli placilas przez PayPal to postrasz gearbest sporem na PayPal, jeśli oleja to zrób spór i roszczenie na PayPal, jeśli nie placilas przez PayPal to mimo wszystko postrasz Paypalem
@Andczej: Dlaczego źle przeczytałam? Zapłaciłam za coś, co się nazywa "PriorityLine" i ma czas dotarcia 10-15 dni wg nich.

A adres sprawdzałam już kilka razy, bo spodziewałam się, że gdzieś popełniłam błąd, ale nie, wszystko się zgadza. Ewentualnie błąd wpisania adresu od Gearbestu, ale nie mam jak tego sprawdzić...

Nie płaciłam PayPalem a przelewami24.
@poucette trzy podstawowe zasady zamawiania z Chin

- nie sugeruj się sugerowanymi czasami dostawy zwłaszcza jeśli to przesyłka typu NoVAT (priorityline taka jest)
- przed zakupem poczytaj trochę co i jak
- plac Paypalem

Nie wiesz co było na etykiecie więc nie wiesz czy bylo dobrze, a to tam mógłbyc błąd. Możliwe że sklep cię oleje i w najgorszej sytuacji zostaniesz z 50% lub niczym, następnym razem PayPal lub kartą przez PayPal.