Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, mam pytanie. Planuję wyjechać za granicę na okres 2 miesięcy (student). Ile zarobię na czysto pracując w Niemczech lub Holandii (lub też inny kraj, obojętnie) za 10 euro na godzinę na produkcji. Oczywiście koszt mieszkania i ubezpieczenia umiem sobie sam odjąć, ale interesuje mnie temat podatków i ich ewentualny zwrot. Ile dostanę na czysto. Czy to naprawdę jest 68% w przypadku Holandii? Może ktoś kto był się wypowie i powie ile udało mu się zarobić pracując zagranicą przez wakacje.
#emigracja #pracazagranica #holandia #niemcy
  • 15
@gzypol: Nie wiem jak w Holandii, ale gdy pracowałam w Niemczech jako studentka za podobną stawkę to podatku zabierali tak mniej więcej 1/3. Jako nieżonaty i bezdzietny powinienieś mieć Steuerklasse I, masz kalkulatory na necie, np ten i możesz sobie mniej więcej policzyć.
Po powrocie do Polski załatwiałam też zwrot podatku, za te 3 miesiące było to chyba niecałe 200 euro, niestety nie pamiętam już dokładnie, stare czasy.
@psylocybina: Kurczę bo tak teraz sobie liczę, to przy pracy 160 godzin w miesiącu płacąc za mieszkanie i ubezpieczenie 100 euro miesięcznie, na 2 miesiące chyba mi się nie opłaca wyjeżdżać. :(
@grap32: Licząc, że do opłacenia mam 80 euro mieszkanie i 20 euro ubezpieczenie i podatek 32% (Holandia) + jedzenie ok 50 euro tygodniowo, to w tygodniu musiałbym robić 60h. 5x12h jest dla mnie możliwe, ale nie wiem czy dostanę tyle godzin. Dobrze liczę?
@gzypol: ja będąc w tym samym wieku tam miałem średnie tygodniowki 270€ (bywało że 230, a nieraz nawet 330) na konto po odjęciu pokoju agencyjnego 80e, ubezpieczenia 20e i podatku - nie pamiętam ile go było. I jeszcze robiłem przy tym 6 dni w tygodniu po 10h (faktycznie to 9, bo łącznie było 60 minut bezpłatnej przerwy).