Wpis z mikrobloga

18 lipca 2018, Bielsko-Biała, droga S1 - Kilkanaście rozbitych pojazdów różnych marek to dwudniowy bilans zdarzeń drogowych na tzw. zakręcie idiotów drogi S1. Wczoraj po południu doszło tam do dwóch zdarzeń na pasach ruchu w obu kierunkach. – Ilość rozbitych aut w tym miejscu robi wrażenie i z pewnością jest ewenementem w skali kraju. Skoro nie ma mocy, aby coś z tym zrobić, to może warto tuż obok „zakrętu idiotów” utworzyć stały punkt wszystkich służb? Moim zdaniem powinni tu zamontować progi zwalniające, a montaż progów potraktować jako stan wyższej konieczności, gdyż najważniejsze jest życie i zdrowie ludzi – mówi kierowca osobówki. Więcej oraz foto: http://www.bielsko.biala.pl/nasygnale/aktualnosci/37977/horror-na-zakrecie-drogi-s1-w-dwa-dni-rozbilo-sie-kilkanascie-aut-foto

#bielskobiala #policja #pogotowieratunkowe #strazpozarna #kierowcy #s1 #zakretsmierci #zakretidiotow
grishko - 18 lipca 2018, Bielsko-Biała, droga S1 - Kilkanaście rozbitych pojazdów róż...

źródło: comment_x5yb6Uu2pgZ14ZJ1q1lTP9C1H3PuuTuA.jpg

Pobierz
  • 12
@grishko: to powinni przemianować na "zakręt Debili" bo trzeba być #!$%@? debilem, żeby tam zderzyć się z barierkami jadąc przepisowo.

Mało tego, ja tam w deszczu jechałem około 70km\h i nic... zero zerwania przyczepności. Od tamtej pory wiem, że jest to najlepsza Stacja Kontroli Pojazdów w Bielsku. Weryfikuje brutalnie i na miejscu stan zawieszenia i opon.

Przecież fotoradar w tym miejscu to byłoby ZŁOTO.

I parę złotych do budżetu ( ͡
@czapayew: od użytkowników.
@jakis_login: Nic, po prostu przed łukiem kończy się droga szybkiego ruchu, jest ograniczenie do 60km/h, sa ostrzeżenia, są migające światła.

Docelowo tam będzie rozjazd i droga pójdzie prosto. Tutaj plany: https://www.gddkia.gov.pl/pl/d/304cf6071859c93e404627b42edf1608

Moim zdaniem powinni tu zamontować progi zwalniające


@grishko: Nie widzę takiej potrzeby, wystarczy jechać przepisowo, niestety w Polsce jak ludzie widzą dwupasmową jezdnię to myślą, że to autostrada.
@grishko: Masz ekspresówkę ekspresówkę ekspresówkę
Nagle koniec ekspresówki
Cyk ograniczenie do 60
Cyk zakręt 90stopni
Cyk znowu ekspresówka

Po prostu - drogowcy wrzucając przy każdej możliwej okazji ograniczenia prędkości dostosowane do dynamiki i przyczepności żuka - przyzwyczaili kierowców, że znak to z reguły sugestia zalecanej prędkości - bez pokrycia w faktach.
Wyjątkowo w tym wypadku zastosowali faktycznie słuszne ograniczenie
Co nie zmienia faktu, że taki potworek nie powinien mieć w ogóle
@grishko: dobra dobra, bo mieszkam na tyle blisko, że poruszam się tamtędy.

NIKT JADACY PRZEPISOWO, NIE WPADNIE W POSLIZG, NIE WYPADNIE Z JEZDNI.
To powinno wystarczyć, a reszta argumentacji nie ma znaczenia, taki zakręt jest, są znaki, oznaczenia śwetlne = wystarczy się zastosować i tyle.

Fakty: jest to na drodze ekspresowej, każdy ciśnie +110 i nagle znak 60 i duży zakręt, wyprofilowanie też jest kiepskie, bo wyrzucające, ale jeśli nie przekracza
@ravau: ja tam na standardowym zawieszeniu i oponach szerokości 185 i 205 #!$%@?łem 80 na godzinę i ZERO utraty przyczepności. Niestety. ludzie mają siano w głowie i zbyt trudno jest ogarnąć, że pasuje zejść do wewnętrznej...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grishko: nie jestem zawodowym kierowcą, ale mialem okazję jeździć tamtędy różnymi samochodami, w różnym stanie technicznym i jak słyszę, że ktoś za przyczynę wypadków tam podaje oznakowanie i sam fakt istnienia ostrego łuku to nóż mi się w kieszeni otwiera (°° tylko idiota mający w nosie przepisy i ślepy na widoczne z daleka oznakowanie może się tam wkomponowac w barierki i