Wpis z mikrobloga

@sorek: Korwin póki co latami dostawał pensję z podatków Twoich rodziców, a jak mu się kasa skończyła to poszedł do europarlamentu gdzie gówno zrobił i też dostawał pensję z podatków tym razem Twoich też. Jak dla mnie to on niespecjalnie wiele osiągnął, po prostu żre i żyje z pieniędzy ludzi, którym obiecuje gruszki na wierzbie. Dlaczego w ogóle słuchać tego wariata?
@motoinzyniere: zrobił całkiem sporo. Zawdzięczam to, że ja i wiele innych ludzi w ogóle zainteresowało się politykom i ekonomią. Dla Ciebie może nic nie znaczyć bo raczej wyglądasz na człowieka, który tylko potrafi narzekać na to, że ktoś coś robi. Nie przeszkadza mi że kase dostawał - zamiast niego dostawał by jakiś komunista/socjalista z PiS/PO, a w Europarlamencie zrobił tyle ile mógł, czyli zdobył rozgłos na całym świecie i pokazał, jak
sorek - @motoinzyniere: zrobił całkiem sporo. Zawdzięczam to, że ja i wiele innych lu...
A wracając z offtopa - tak, walka o wartości jest ważna, i wyśmiewanie się z tego, że Polskiemu PRowi pomnik bardzo by pomógł jest dla mnie oznaką bardzo słabego ducha i srania do własnego gniazda.


@sorek:

Myślisz Niemcy - myślisz : BMW, AUDI, cycate Niemki i Octoberfest
Myślisz Francja - myślisz Peugeot, Citroen, kuchnia, wino i piękne kobiety
Myślisz Czechy - myślisz Skoda, piękna Praga, świetne piwo
Myślisz Rosja - myślisz
Myślisz Niemcy - myślisz:


@Wujek_Fester: Hitler, Holocaust

Myślisz Francja - myślisz:

Tchórze, biała flaga, imigranci, brak kręgosłupa

I tak dalej i tak dalej.

Póki co przez takich ludzi i takie podejście jak Ty reprezentujesz Polska na arenie międzynarodowej jest uważana za morderców Żydów i w ogóle że rozpoczęła WWII xD Puknij się w głowę. Owszem Twoje gadanie o "machaniu szabelką" jest bezsensu i zgadzam się, że wielokrotnie to robimy. Aczkolwiek takie
Kurde, ci sami którzy chcą walić 30-metrowe (serio?) pomniki w centrum Londynu mają pretensje do muzułmanów, którzy chcą stawiać meczety z 30-metrowymi wieżyczkami. Czym to się różni, jedno od drugiego, przepraszam?


@dynamitri: to, że jedni wybuchają w zamachach, a drudzy poza budowaniem ekonomii tego kraju obecnie dodatkowo w przeszłości bronili go własną piersią w między innymi bitwie o Londyn za co spotkał ich plaskacz w twarz w postaci braku marszu zwycięstwa
@sorek:

Owszem Twoje gadanie o "machaniu szabelką" jest bezsensu i zgadzam się, że wielokrotnie to robimy.

To czy bez sensu czy wielokrotnie to robimy ?

Aczkolwiek takie rzeczy jak pomnik upamiętniający Polaków którzy walczyli i zginęli za ten kraj a potem gówno im się za to dostało - jest rzeczą którą należy wspierać by ludzie mieli jakieś pojęcie i mogli się zainteresować. Zdziwię Cię, biznesy również robi się na podstawie emocji
To czy bez sensu czy wielokrotnie to robimy ?


@Wujek_Fester: robimy wielokrotnie bezsensowne machanie szabelką.

We mnie wywołuje to zażenowanie


@Wujek_Fester: musisz mieć bardzo słabą psychikę.

bo patiotyzm to przeze wszystkim postawa na codzień a nie jarmark i pomniki wywalone na 30 metrów.

A i owszem, ale wielkie ikony i symbole pozwalają przypominać o patriotyźmie.

I nie wiem o jakie rozwinięte kraje Ci chodzi - patriotyzm na zachodzie upada bo
@sorek kwestia flag wszędzie to zupełnie inny temat, z którego robi się festiwal #!$%@?. Pisałem to już nie raz - w UK kupisz majty na tyłek z flagą Królestwa, widziałem flagę na autokarowym kiblu "proudly made in the UK" (idę o zakład, że dwuznaczność była zamierzona), flagę masz w seriach wariantów kolorystycznych i nikt nie robi z tym problemów. W Polsce homosie zrobili orzełka w kolorach tęczy i zaczęło się trąbienie i
Sorry, na pomnikach i historii dobrze funkcjonującego kraju się nie buduje. To tylko detal do gospodarki.

@Wujek_Fester: ale co ma do tego gospodarka? Nie rozumiem logiki, jak zbudujemy kilka pomników to gospodarka nam siądzie czy jak? Nie można robić obu rzeczy na raz?
o petycja o pomnik nie jest cywilizowana? O czym Ty teraz pierdzielisz?


@sorek: Miałem na myśli kwestię Żydów podczas 2WŚ. Tak się składa, że mój ś.p. dziadek opowiadał mi co się działo, kiedy Niemcy zbliżali się w okolice Zamościa i jak w jego rodzinnej wiosce (Sitaniec) i jak jedne rodziny żydowskie wystawiały za profity Niemcom inne rodziny. Do dzisiaj żyją naoczni świadkowie i zachowała się dokumentacja. Zamiast zebrać dowody i rozpocząć
Nie ma, bo fundusze zamiast być przeznaczane na rozwój technologii, przeznaczane są na historię.


@Wujek_Fester: Obawiam sie ze nie stac nas na nic wiecej niz historie, postawienie kilku pomnikow to nie jest wielki koszt, co innego badania naukowe. Dodatkowo, za pomniki najczesciej odpowiadaja samorzady, ciezko zeby inwestowaly w technologie.