Wpis z mikrobloga

Tydzień murowania za mną, murowałem z bloczków szerokości 18cm, bez "zamka", wygłuszające (nawet spoko, ale muruje się tak jak z cegieł, więc trochę więcej roboty, bo spoina pionowa też), 12cm (calkiem przyjemna sprawa), 8cm (lekkie i dużo na palecie, więc logistycznie luz, ale cieżko pion utrzymać szybko murując, zwłaszcza, że nie na kleju tylko na zwykłej zaprawie), ale dziś wjechały bloczki 25x24 (prawie sześcian), to jest istny dramat, kompletnie nie mam sensownego rozwiązania na wiązanie tym rogów ścian, cięcie, cięcie i jeszcze raz cięcie, tragedia, dobrze, że jeszcze trzy dni i otworzy się front na wełne (to czym się docelowo zajmuję), bo tu to ja wiele nie zarobie, a jeszcze nerwów stracę ;-) #budownictwo #budowa
  • 12
@darek-jg: Jeżeli one są kwadratowe z każdej strony, choćbym zaczął od połówki, to "na zakręcie" i tak mi gdzieś zabraknie, więc trzeba robić docinkę. Sprawdzaliśmy to dziś na wiele sposobów, chyba, że za mało za dzieciaka się klockami bawiliśmy :-D
choćbym zaczął od połówki, to "na zakręcie" i tak mi gdzieś zabraknie


@Dusza_Jest_Chaosem: ale w narożniku będziesz miał poprawne wiązanie,cała sztuka polega na tym aby tak zacząć aby w każdym narożniku wychodziło dobrze a cięcia nie da się uniknąć,jakbyś stawiał ściany w domku i miał kilkanaście okien to dopiero zobaczyłbyć co to cięcie
@l4l4: Szału nie ma, średnio na osobę wychodzi jakieś 1rbh/1,2m^2, stawka za murowanie jest zdecydowanie za niska i nie wiem jak to się może komuś na dłuższą metę opłacać, chyba, że faktycznie da się znaleźć ludzi, którzy będą murowali za te powiedzmy 25zł za m^2, inczej, to jest bardzo słaby zarobek, bo ceny oscylują pomiędzy 40, a 55zł za metr.
aż mi się #!$%@? smutno zrobiło, bo jadę głownie murarkę :D


@l4l4: To też zależy od zlecenia, jak sobie przypomnę wcześniejszą budowę, gdzie murarze murowali ściany w garażach, od betonu do betonu, gdzie na 50mb były dwa otwory na drzwi, a reszta, pełna ściana, tylko pion trzymać, to tak można porządnie zarobić, my tu murujemy korytarze i mieszkania, więc jest sporo kombinacji, ale z tego co rozmawiałem z jednym Ukraińcem, to