•  

  Test obudowy Antec P8 - Tombak w świecie komputerów
  Czy są u nas na rynku tanie, acz solidne obudowy oferujące okno z hartowanego szkła oraz dwukomorową obudowę? Oczywiście inne niż SilentiumPC albo Modecom? Cóż, wygląda na to, że amerykanie postanowili zaatakować ten segment ze swoim modelem Antec P8.

  Antec P8 to pozornie bardzo atrakcyjna obudowa, zarówno na zdjęciach jak i w specyfikacji technicznej. Na papierze zdaje się ona nie odbiegać zbytnio od konkurencji, oferując przy tym aż trzy fabryczne wentylatory, podświetlane logo, dwukomorową konstrukcję, okno z hartowanego szkła oraz dołączone filtry przeciwkurzowe. Niestety im dalej w las, tym coraz gorzej. Chociaż cena tego bezpośrednio nie sugeruje to do czynienia mamy z produktem naprawdę budżetowym. Potwierdzają to wyłamywane śledzie, wyginający się panel boczny czy oszczędności w dodatkach, gdzie Antec poskąpił nam nawet na śrubkach, dorzucając tylko kilka z nich. Co więcej obudowa łatwo się rysuje, a (de)montaż filtra na dole jest bardzo niewygodny. Sytuacji nie ratują też wysokie temperatury. Mimo iż fabrycznie dostajemy trzy "śmigła", a góra konstrukcji ma otwory wentylacyjne, tak front jest niemalże jednolity. W efekcie nasz testowy Intel Core i7-4790K dobijał do 100 stopni Celsjusza (na bazowych zegarach!), zaś MSI GeForce GTX 1060 Gaming X z wydajnym układem chłodzenia potrafił osiągnąć 71 stopni Celsjusza.

  No dobrze, a jaka jest cena Anteca P8? Może tutaj skrywa się ostatni (pierwszy) as z rękawa? Niestety, cena to w najlepszym przypadku 269 złotych, a sporo sklepów pozycjonuje obudowę na szalone 345 złotych! I w jednym i w drugim przypadku będzie to zakup moim zdaniem nietrafiony, zwłaszcza patrząc na konkurencję. Amerykanie tym razem się nie popisali i nie są w stanie zaoferować dosłownie NIC. Nie otrzymamy tutaj dobrej jakości wykonania, brakuje ciekawych rozwiązań, dodatki ograniczone są poniżej niezbędnego minimum, temperatury wysokie... Zdecydowanie lepiej wyjdziemy kupując SilentiumPC Gladius M35T czy Fractal Design Focus G. Zakup Anteca P8 można zaś rozważyć tylko gdy jego cena spadnie poniżej 200 złotych.

  Więcej zdjęć i opisów oraz pomiary temperatur w grach i programach znajdziecie tutaj:
  https://www.purepc.pl/obudowy/test_obudowy_antec_p8_tombak_w_swiecie_komputerow

  #purepc #pcmasterrace #komputery #hardware

  źródło: purepc.pl