Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie proszę.
Czy jeśli unikając kolizji (nie z mojej winy) uszkodziłem swój samochód czy koszty naprawy mogę ściągnąć z OC niedoszłego sprawcy?
Opis dokładniejszy:
https://youtu.be/SOT0d68RiJc
Jak widać na filmiku - skrzyżowanie dwa pasy z lewoskrętem. Ja jechałem prawym i za skrzyżowaniem zająłem prawy pas, samochód z lewego pasa za skrzyżowaniem też prawy... Wjechałem na krawężnik (gdyby nie to stłuczka na 100%) teraz mam wgniecioną felgę, a i amortyzator prawdopodobnie ucierpiał. Czy iść z tym na bagiety? Wina ewidentnie jego, yt obniżył jakość filmiku, na tym który mam widać numery rejestracyjne, kierowca po wszystkim się nie zatrzymał tylko pojechał.
#prawo #prawojazdy #prawodrogowe #trojmiasto #pomocy #motoryzacja #ubezpieczenia
Pobierz Jajobrody - Mirki, pomóżcie proszę.
Czy jeśli unikając kolizji (nie z mojej winy) us...
źródło: comment_MmZICD5k11fay6XYgq71TaYdg1qIf0u5.jpg
  • 11
@Increev @Nie_znany właśnie chciałem najpierw poczytać czy w ogóle mam szansę na odzyskanie kosztu prostowania felg i przeglądu/naprawy zawieszenia jeśli nie doszło do stłuczki, a w googlu nie mogę znaleźć żadnego artykułu na ten temat. Poczytam w ustawie, albo od razu pójdę na komisariat, może coś doradzą. Dam znać jak się skończyło.