Wpis z mikrobloga

Po miesiącu dodajemy aktualizacje naszego pierwszego wpisu dotyczącego kryptowalut i ogólnej sytuacji Wenezueli - pierwszy wpis możecie zobaczyć tutaj, a pod tym linkiem możecie przeczytać o wenezuelskich celnikach konfiskują koparki kryptowalut.

Hiperinflacja w Wenezueli nadal szaleje. Rząd zdecydował się podnieść płacę minimalną z 3 000 000 do 5,000,000 boliwarów, podczas gdy jeden dolar USD wyceniany jest na około 3 500 000 - 4 000 000 Bs. (miesiąc temu cena jednego dolara wynosiła 2 000 000 boliwarów).
Przypominamy, że wyżej wymienione kursy są kursami czarnorynkowymi, ponieważ oficjalne kursy (ustalone przez rząd) nie mają realnego zastosowania i na ten moment wynoszą ok. 2 500 000 Bs. za USD.

Miesiąc temu miała nastąpić denominacja w której rząd w Caracas planować uciąć trzy zera, ale została przełożona na sierpień. Obecnie słychać o tym, że rząd planuje uciąć szceść zer, zamiast trzech.

W ostatnim tygodniu na LocalBitcoin dokonano transakcji na łączną sumę 597 BTC, co jest równe 11,884,027,816,113 boliwarów. Jeden BTC kosztuje 25 000 000 000 Boliwarów.

Ludzie kupują BTC bo mimo wszystko lepiej trzyma wartość, można nim płacić bez ograniczeń i regulacji rządowych (mimo że, zgodnie z prawem wszystkie sklepy powinny przyjmować tylko boliwary).

W naszym ostatnim znalezisku pt. "Użytkownicy Reddit kupują jedzenie dla Wenezuelczyków za pomocą kryptowalut" , niektórzy z Mirków zarzucali nam nierzetelność, myśleli że zgubiliśmy zera, a nawet uważali że "nikt na tym świecie kto ma legalną pracę nie zarabia 40$ ROCZNIE". Chcielibyśmy lepiej odzwierciedlić sytuacje, dlatego przedstawiamy prosty przyklad: kilogram mięsa obecnie kosztuje około 8 000 000 boliwarów, miesiąc temu było 5 000 000 Bs. Tak te liczby są realne, zwykły Wenezuelczyk nie jest w stanie kupić kilograma mięsa za swoją miesięczną pensje.

#kryptowaluty #bitcoin #localbitcoins #infocrypto #wenezuela
  • 38
a niby jak kryptowaluty uniemożliwią kolejnym rządom emisję długu?


@r123: kryptowaluty umożliwiają ludziom przechowanie swojego majątku bezpiecznie z cala od inflacji i szalonych rządów. Kiedyś było tylko złoto a teraz jest też światowy system finansowy, którego nie można powstrzymać i z którego każdy może korzystać. Kryptowaluty dają ludziom niezależność od nieodpowiedzialnych rządów. Możesz nawet wyjechać z całym swoim majątkiem z kraju, ze złotem nie mógłbyś tego zrobić.
i ciągle ma stratę 70%,gdyby kupił $ byłby na plus


@r123: Ja #!$%@?ę BTC #!$%@?, robi rekordowe wzrosty a ty wybierasz tylko małe okresy kiedy spada i twierdzisz że fiat jest lepszy?

Nie udawaj debila.... A gdyby Wenezuelczyk trzymał dolary w 2017 roku to byłby stratny na tym -95% niż gdyby trzymał na BTC :)))) No i co?
mysle, ze gdyby kupil kilka ton ziemniakow to stracilby mniej niz na “wirtualnym zlocie”.


@Iguan: Kolejny... Ty i każdy frajer który trzymał w wirtualnym fiacie w 2017 roku jest stratny na tym -95%
Ja trzymałem w 2017 w BTC. No i #!$%@? kto lepiej na tym wychodzi?

Weźcie sobie wybierzcie jakiś dzień gdzie jest duży dump ceny i krzyczcie że btc #!$%@? bo ludzie dzinnie tracą 10%
@cyberpunkbtc: Jestes na mojej czarnej liscie bo nie potrafisz normalnie rozmawiac. Nie oszukuj sytstemu i nie odpisuj mi. Nie interesuje mnie rozmowa na Twoim poziomie. Ty nawet nie potrafisz uznac faktow. Nie zawracaj mi glowy.