•  

23 637 + 11 = 23 648

Poniedziałek dobry na wszelkiego rodzaju początki.
    Zakupiłam świeczkę do medytacji, co pozwala mi w pewnym stopniu się uspokoić. Ogień działa na mnie kojąco... potrafiłam długo patrzeć na nią bez mrugania, ale niestety moje soczewki kontaktowe szybko wysychały. Jutro spróbuje bez nich
    W głowie pełno zbędnych myśli.

#medytacja #medytujzwykopem #wychodzimyzprzegrywu

źródło: embed.jpg

+: lecoeur, michal_glus +6 innych
    •  

@przecietna: Nie ćwicz tego w ten sposób bo pogorszysz sobie wzrok.Mrugaj naturalnie.Funkcją mrugnięcia jest nawilżanie oka.Pojedyńcze mrugnięcie trwa zaledwie ułamek sek. i w żaden sposób nie powinno przerywać ciągłości koncentracji.Instrukcje typu żeby nie mrugać mogą pochodzić z treningu sztuk walki ale to już inna opowieść ( ͡° ͜ʖ ͡°). Druga rzecz, moim zdaniem, to nie jestem przekonany czy płomień świecy jest dobrym obiektem medytacji w długofalowej perspektywie bo jak dla mnie jest to zbyt jaskrawe światło i nie wiem jaki jest jego wpływ na wzrok.Jednakże Mingyur Rinpoche w książce "The Joy of Living" wymienia płomień jako jeden z wielu obiektów do "form meditation".Ja osobiście bym wolał mieć zapalonych kilka świeczek w pokoju w którym medytuję żeby właśnie wywołać ten ciepły nastrój ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak w świątyniach czy innych miejscach a koncentrować się przykładowo na małym kamyku.Na dołączonym zdjęciu przeczytaj proszę fragment z ww. książki Mingyur'a Rinpoche nt. jak skupiać wzrok na obiekcie.

•  

@przecietna: Mam jakieś problemy z wysłaniem zdjęcia ale wklejam tekst:

"Assume whatever physical posture is most comfortable for you and just allow your mind to rest for a few moments in a very relaxed, loose state. Then choose something to look at and just rest your gaze on it, noticing its shape or its color. You don’t have to stare intently—if you need to blink, just blink. In fact, if you don’t blink, your eyes will likely become very dry and irritated. After a few moments of gazing at the object, let your mind simply relax again. Return your focus to the object for a few minutes; then allow your mind to relax once more."

•  

@Dreampilot: to nie jest tak, że wymuszam to, aby nie mrugać. Jest to naturalne. Mrugam automatycznie w momencie, w którym oko potrzebuje nawilżenia. Przy mojej wadzie -8.0 co gorszego może mi się stać? xd
      Nie jest zbyt jaskrawe. Nie mam jej tez za blisko twarzy, więc to nie jest tak, że mnie razi. Po prostu, obiekt na którym się skupiam. Lubię ten spokojny ruch ognia... świeczka jest często wymieniana jako obiekt, nad którym można medytować.

Dzięki za tekst. Lubię Rinooche. Urzekł mnie od kiedy zobaczyłam jego filmik na yt o monkey mind :)

•  

@przecietna: To dobrze że robisz to właściwie.Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Dreampilot: krzywdy nie powinnam sobie zrobić :D

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (14)

Do wuja Wacława, @a__s @m__b @wykop @maciejkiner - kiedy w końcu zaimplwmwntujecie funkcje, że jak patusy z tagu danielmagical zaspamują nocną to da radę przeglądać w ogóle gorące z rana? Dzisiaj nie ma kompletnie niczego w gorących 6h poza jednym wpisem, niektórzy nie widzą niczego. Mówiliście już o tym dawno, że będzie działać jak należy - tymczasem na androidzie nie widać niczego.
    Macie największy przyrost użytkowników od dłuższego czasu, rekordowe zyski, a wy zamiast coś zmieniać to wsadzacie reklamy na mobilną apkę i banujecie za przekleństwa jednocześnie dodając funkcje ich auto-cenzurowania. Na Wykopie jest fala zielonek - troll kont politycznych, kompletnie nie da się zgłaszać ich za multikino bez podania innej nazwy użytkownika. Sorry, jeśli ktoś w ciągu tygodnia istnienia na Wykopie dodaje 30 politycznych znalezisk i jak pomyslicie, że zbliżają się wybory to zacznie coś już się dodawać w glowie.
    Plz ogarmijcie serwis, patusy danielmagicala prędzej czy później odkryją discorda, a normalni, wartościowi userzy przerzuca się na Reddita

#wykop #zalesie
    pokaż całość

odpowiedzi (102)

Jak ja kocham przychodnie (。◕‿‿◕。)

- Ale tu kolejka jest!
    - Kolejka!
    - Kolejka kurła jest!
    (pacz Grażyna, przylezie, wejdzie, nawet się nie zapyta)
    - Jestem uprawniony do korzystania z gabinetu bez kolejki, proszę zachować komentarze dla siebie.
    (co, co, co on powiedział?!)
    (bezczelne to kurła)
    (jak to tak można, przecież kolejka jest)

5 minut później:
    - KOLEJKA JEST...!

#przychodniaboners #problemypierwszegoswiata
    pokaż całość

odpowiedzi (59)