•  

23 637 + 11 = 23 648

Poniedziałek dobry na wszelkiego rodzaju początki.
    Zakupiłam świeczkę do medytacji, co pozwala mi w pewnym stopniu się uspokoić. Ogień działa na mnie kojąco... potrafiłam długo patrzeć na nią bez mrugania, ale niestety moje soczewki kontaktowe szybko wysychały. Jutro spróbuje bez nich
    W głowie pełno zbędnych myśli.

#medytacja #medytujzwykopem #wychodzimyzprzegrywu

źródło: embed.jpg

+: lecoeur, michal_glus +6 innych
    •  

@przecietna: Nie ćwicz tego w ten sposób bo pogorszysz sobie wzrok.Mrugaj naturalnie.Funkcją mrugnięcia jest nawilżanie oka.Pojedyńcze mrugnięcie trwa zaledwie ułamek sek. i w żaden sposób nie powinno przerywać ciągłości koncentracji.Instrukcje typu żeby nie mrugać mogą pochodzić z treningu sztuk walki ale to już inna opowieść ( ͡° ͜ʖ ͡°). Druga rzecz, moim zdaniem, to nie jestem przekonany czy płomień świecy jest dobrym obiektem medytacji w długofalowej perspektywie bo jak dla mnie jest to zbyt jaskrawe światło i nie wiem jaki jest jego wpływ na wzrok.Jednakże Mingyur Rinpoche w książce "The Joy of Living" wymienia płomień jako jeden z wielu obiektów do "form meditation".Ja osobiście bym wolał mieć zapalonych kilka świeczek w pokoju w którym medytuję żeby właśnie wywołać ten ciepły nastrój ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak w świątyniach czy innych miejscach a koncentrować się przykładowo na małym kamyku.Na dołączonym zdjęciu przeczytaj proszę fragment z ww. książki Mingyur'a Rinpoche nt. jak skupiać wzrok na obiekcie.

•  

@przecietna: Mam jakieś problemy z wysłaniem zdjęcia ale wklejam tekst:

"Assume whatever physical posture is most comfortable for you and just allow your mind to rest for a few moments in a very relaxed, loose state. Then choose something to look at and just rest your gaze on it, noticing its shape or its color. You don’t have to stare intently—if you need to blink, just blink. In fact, if you don’t blink, your eyes will likely become very dry and irritated. After a few moments of gazing at the object, let your mind simply relax again. Return your focus to the object for a few minutes; then allow your mind to relax once more."

•  

@Dreampilot: to nie jest tak, że wymuszam to, aby nie mrugać. Jest to naturalne. Mrugam automatycznie w momencie, w którym oko potrzebuje nawilżenia. Przy mojej wadzie -8.0 co gorszego może mi się stać? xd
      Nie jest zbyt jaskrawe. Nie mam jej tez za blisko twarzy, więc to nie jest tak, że mnie razi. Po prostu, obiekt na którym się skupiam. Lubię ten spokojny ruch ognia... świeczka jest często wymieniana jako obiekt, nad którym można medytować.

Dzięki za tekst. Lubię Rinooche. Urzekł mnie od kiedy zobaczyłam jego filmik na yt o monkey mind :)

•  

@przecietna: To dobrze że robisz to właściwie.Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Dreampilot: krzywdy nie powinnam sobie zrobić :D

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jakiś ziomek dodał dziś po sensacyjnej wypowiedzi Tomasza Hajto w #cafefutbol taki wpis na twitterze # :

#pilkanozna

odpowiedzi (36)

• odpowiedzi (12)

Witam łysiejących mirków ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 8 miesięcy po przeszczepie włosów i sytuacja ma się coraz lepiej ;) Zresztą - zobaczcie foty. Włosy siwo-jasne, bo dostały słońca na urlopie.
    Przód jest bardzo, bardzo fajny, tył się zagęszcza, ale z racji ograniczonych zasobów większość poszła na przód. Do 12 miesięcy jeszcze trochę czasu, także powinno się jeszcze poprawić. Jak na solidne NW5 jest naprawdę dobrze.
    W tym roku na wakacjach nie musiałem przynajmniej chodzić w kapeluszu cały czas :D
    Drugi zabieg na 2500-3000 graftów na tył i można o łysieniu zapomnieć do śmierci.
    Dla wszystkich piszących do mnie na PW - naprawdę wszystkie informacje są na tagu #kubasprzeszczepia. Pisało do mnie kilkadziesiąt osób i czasami ciężko po raz 50 pisać te same informacje.
    #zakola #lysienie
    pokaż całość

odpowiedzi (42)