Wpis z mikrobloga

Ja jebe Mirki trzymiejcie mnie. Wracam pociągiem z #warszawa do #radom, który planowo miał wyjechać o 16:45 i spóźnił się 15min, ale to nie jest w tym wszystkim najgorsze. Pierwszy postój 30min w #warka, a teraz kolejny postój 40min na jakimś zadupiu 38km od #radom. Dzisiaj dojadę to będzie cud. Nie jeździłem pociągiem w PL jakieś 15 lat i chyba nie będę jeździł kolejne 15.

#gorzkiezale #kolej #pkp
  • 28
@randall witam w klubie. Moj sie spoznil ok 50min (planowy przyjazd 16.20), stalismy w szczerym polu 30min, jest 20 i jeszcze do Radomia nie dojechaliśmy xD ale w ramach rekompensaty dostaniemy poczestunek. Zebym sie przypadkiem nie najadł....
@randall xD z kolei my teraz #!$%@?. Już za skarżyskiem jesteśmy. Za dużo przygód jak na jedną podróż, wolę się na blablacara albo busy przerzucić

@vundo a czy to będzie miało wpływ na wszystkie pociągi na trasie Warszawa-Radom-dalej na południe? Pendolino tamtedy chyba nie jeździ?
@s0msiad: Pendolino nie. Ostatni raz Pendolino było w Radomiu w latach 90, w ramach promocji i testów.

Nie rozumiem za bardzo pytania, ale PKP może skierować pociąg objazdem przez Centralną Magistralę Kolejową. W przypadku takiej awarii jak dzisiaj, pociąg z Warszawy Zachodniej nie jedzie linią przez Warkę, tylko właśnie przez CMK. Wadą tego rozwiązania jest to, że na CMK nie ma żadnych stacji, więc pociąg z Zachodniej zatrzyma się dopiero w