Wpis z mikrobloga

@Myszoskocznia solvery w inventorze jak i w solidzie używałem raczej do tzw crash testów, to znaczy sprawdzałem mniej więcej gdzie wypadną największe naprężenia i wzmacnialem te miejsca zanim wysłałem konstrukcje do mesowca, który liczył mi ją dokladniej. Z doświadczenia kolegów nie polecają do obliczeń dokładnych.
@Myszoskocznia osobiście spotkałem się z opinią, że takie wbudowane moduły do MES w Invetorze czy SolidWorks są dobre do prostych aplikacji czy wstępnego badania wytrzymałości. Do tych bardziej zaawansowanych stosuje się odpowiednie oprogramowanie. Sam czasem używam takiego prostego modułu z SolidWorks i na moje skromne potrzeby daje radę.
mibm jest mes ale dopiero na specjalizacji jest bardzo dokładnie omawiany i tez zależy jaki solver ma uczelnia.


@XaDasz: czyli dopiero na mgr się dospecjalizować trzeba będzie z tej bajki. Znasz może jakieś kursy online z tego?

@Myszoskocznia: normalnie w korpo masz inne programy do MESow i zasadniczo nie liczysz modułem z inventora czy tam solida, aczkolwiek nie spotkałem się do tej pory z sytuacja żeby ten moduł #!$%@?ł coś mniej skomplikowanego, konstruktor w inventorze here