Wpis z mikrobloga

Mirki z #opole mam pytanie, jak najlepiej do Was dojechać komunikacją publiczną z Warszawy?
Pociągi są rzadko, flixbus z przesiadkami i strasznie długo jedzie. Jest jakiś prywatny przewoźnik autobusowy?

Wybieram się na weekend więc może macie jeszcze jakieś rekomendacje co zwiedzić, gdzie odpocząć, gdzie pójść wieczorem, gdzie zjeść?
  • 18
@FireDash: problemem jest to, że w rzeczony piątek ostatni pociąg pokazuje mi o 18 i prawdopodobnie nie uda mi się urwać z pracy tak żeby na niego zdążyć (gdyby to było choćby pół godziny później, to może)
@FireDash: nie chcę jechać do Wrocławia, pomysł jest taki żeby spędzić weekend w Opolu, bo nigdy w nim nie byłem

może być mało do roboty, może być nawet brzydko, ale byłbym wdzięczny nawet za polecenie takich miejsc typowych dla Opolanina jak jakaś klasowa buda z zapieksami, charakterystyczny budynek, klub typu mordownia/ćpalnia/bananownia/inne, jakieś ciekawie lub przesadnie brzydkie blokowisko, miejsce gdzie rapował Lech Roch Pawlak itp., cokolwiek ciekawego ( ͡° ͜ʖ
@FireDash: @MeowMrauu: @Zoxico: @Klinton: @Zaszczyk: Ok, dzięki za odpowiedzi, wezmę blabla albo spróbuję pożyczyć auto, innej opcji widzę nie mam

A jaki jest najsłynniejszy lub najlepszy klub/pub w Opolu? Gdzie na mieście jest taki główny punkt spotkań nastolatków, z którego wychodzą na łowy dalej w miasto? Przy której ulicy głównie toczy się nightlife? Jest coś takiego charakterystycznego co trudno znaleźć w innych miastach (jak np. ten amfiteatr)?
@Enmebaragesi:

Najsłynniejszy klub z tym ciężko xD Opole pod względem imprez to trochę zadupie jest Cina (gimbaza) kawałek od Opola Discoplex A4 tam za to wieś tańczy i śpiewa mimo, że klub bardzo ładny. Ahh i Aqarium mały klub ale moim zdaniem najlepszy w Opolu :) Ewentualnie dla starszych Czardasz LUL

Główny punkt spotkań nastolatków ostatnio mały rynek tętni życiem obok zaraz jest stare miasto i oczywiście warto wpaść do Resetu
Pobierz
źródło: comment_TyEvuKqJ2yhXt6xc04YoYYZhGEpPBmhO.jpg
@Enmebaragesi: kultowe jedzenie - Grabówka (naleśniki), Papada - młoda knajpa ale ze świetnym meksykańskim jedzeniem
kultowe puby - highlander, wintydż, melon,
nocne zycie - ulica szpitalna i mały rynek,
kultowe kluby - aqarium,
architektura - amfiteatr, urząd wojewódzki, katedra, kosciol franciszkanów, koscio na Gorce, dworzec pkp, biblioteka przy minorytów, zielony mostek, stawek Barlickiego
spacery - nad kanałem Mlynowka, bulwary papy musioła i park nadodrzański, wyspa Bolko (tam jest zoo)
miejsca dziwne,