•  

Mirki, czy ktoś z Was jest posiadaczem Land Cruisera/4runnera z lat 97-05? Szukam auta pod lajtową wyprawówkę (bałkany, serbia, Rumunia itp.) ale też do turystycznego off roadu w PL. Po długich poszukiwaniach, rezygnacji z Jeepa, Pajero, Patrola zostało na Toyocie ze względu na bezawaryjność i dostępność punktów serwisowych. Szukam jednak porad/możliwości podpytania o szczegóły kogoś, kto siedzi w temacie. Jestem zielonką w kwestii off roadu a jedyne doświadczenie to permanentne zakopywanie mojego Outbacka, na którego nadeszła już pora.
    #samochody #toyota #offroad #4x4

•  

@swlabr: a co złego jest w jeepach?

+: swlabr
    •  

@swlabr używałem tak parcha i był mega. Ą kosztował połowę toyoty

•  

@bigger: a ja XJta, ma 21 lat i na emeryturę się nie wybiera ;)

+: swlabr
    •  

@kaczor ja akurat xjtow miałem kilka i uważam że do dalekiej turystki jak po chce się nie nadaje. Ale 4.0 do upierdalania dookoła i uzywania jako dailyjest mega.

•  

@kaczor: to, że nie pojadę nim na turystyczną wyprawę na bałkany z rocznym dzieciakiem, żeby mi się rozjebało coś, czego nie będę mógł naprawić szybko, a pewnie się rozjebie. Mam go zamiar używać nie do ujeżdżania w bagnie co mnie średnio bawi, tylko do turystyki i wjeżdżania w takie miejsca, gdzie niczym innym nie dojadę. Jeepy są spoko, a XJ'ta albo parcha w końcu kupię tak czy inaczej, ale jako zabawka w okolicy domu. Obie fury mi się podobają i mają masę plusów, ale jednym z nich nie jest bezawaryjność. Poza tym XJ jest zdecydowanie za mały w środku, szczególnie jak wpakuję do niego gaz, a parch jak go obładuję to będzie ważył ponad 3 tony :D @bigger Mam zamiar go też używać w mieście mimo wszystko, może nie dużo, ale jednak. Przeraża mnie spalanie w dieslu Parcha i problemy z silnikiem. Co do tej połowy ceny toyoty to nie powiedziałbym, że aż tak. Za rocznik 2004 toyoty zapłacę tak może ze 20% więcej. Właściciel parcha 03, dobry znajomy, mi go bardzo odradzał również ze względu na komfort jazdy na dłuższe trasy po szosie. Będzie Toyota. Ostatnio było Subaru i przejeździłem 150k właściwie bez awarii, a nie oszczędzałem mu, chciałbym utrzymać taką passę.

•  

@swlabr: na kanale terenwizji jest filmik jak goście robili sobie ekipę wyprawową i złożyli ją właśnie z toyot, może tam coś znajdziesz co Cie zainteresuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gorące dyskusje ostatnie 12h