Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, ostatnio byliśmy z niebieskim w Alpach Bergamskich. Dolecieć możecie naprawę tanio (w 2 strony nawet za 40 zł). Pasmo górskie widać już z płyty lotniska (Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio).

Włoskie alpy całe usiane są murowanymi chatkami, których drzwi są praktycznie zawsze otwarte. Do dyspozycji są prycze, czasem koza i zapas drewna :). Nie ma nic lepszego niż budzić się w otoczeniu majestatycznych gór i słyszeć od rana piszczące świstaczki.

Nasz trasa wiodła od miejscowości Branzi (szlak 212) aż do jeziora Como. Całość zajęła nam 5 dni.

#podroze #podrozujzwykopem #alpy #gory #wypady #wyjazd #wakacje
Pobierz w.....l - Mirki i Mirabelki, ostatnio byliśmy z niebieskim w Alpach Bergamskich. Dole...
źródło: comment_zX09mlIaeZuznBGTMk2tf9CFatLWeRYT.jpg
  • 26
@zapster:
Naturehike cloud up 3 - chiński, rewelacja! Ultra lekki i mega szybko się go rozkłada
Z Berlina (schonefeld) bardzo często są takie ceny biletów do Bergamo, jesteśmy ze Szczecina więc mamy blisko :)
Woda ze strumieni, potoków, a gdy nie byliśmy pewni czy jest w porządku, to tabletka oczyszczająca do tego
Plecaki po jakieś 12 kg. Jeśli chodzi o jedzenie to liofilizaty przede wszystkim, poza tym mleko w proszku, szuszone
@wypADy_travel: do wody polecam filtr Sawyer Mini SP128. Piłem wodę z Warty i żyję ;) No i nie zostawia takiego posmaku jak tabletki. Producent deklaruje żywotność na poziomie 100.000 galonów, więc przy dobrej konserwacji zakup przynajmniej na pół życia :)
Co do namiotu, to podpisuję się obiema rękami. Za taką cenę to chyba nie ma nic lepszego. Chociaż przydałaby się wentylacja na górze.
A jakie śpiwory nieśliście?
@wypADy_travel: tam się na nartach jeździ a nie słucha świstaków :P a tak na serio to super pomysł, sam chętnie bym kiedyś zobaczył te rejony w lato a nie tylko zimą. A z lotniska dojazd w jaki sposób? Na stopa?
@wypADy_travel: niestety albo stety, muszę opiekować się powiększającą się rodziną i jak jeszcze w zimę na tydzień mam zielone światło, to w lato bym nie miał już do czego wracać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zdjęcia widziałem super.