Wpis z mikrobloga

Hjallbrekka 850 Wiosna #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
Pytania out-of-character tylko w tym wątku
Karta postaci do wglądu (zaktualizuję ją dzisiaj do połnocy)
-----------------------------------------------------------------------
Kalendarium: -
Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
-----------------------------------------------------------------------

- Od razu lepiej, wszyscy się zmieścili? Doprawdy świetna robota Gregorze Maruchsonie z tymi ławami. Wyglądamy teraz jak germańscy chrześcijanie w trakcie ich modłów pod zamkniętym dachem. - rzucił ironicznie jarl

- Spokojnie mój mężu i do rzeczy - szepnęła cicho, ale dostatecznie słyszalnie Gyda

- No tak, zacznijmy może od polowania, które wyszło lepiej, niż się spodziewałem. Dzięki naszym dzielnym myśliwym udało się nam jedynie odrobinę naruszyć zapasy w spichlerzu. Farmerzy spisali się na tyle dobrze, na ile się dało.

Jarl spojrzał z zadumą na salę.

- Nie widzę wielu twarzy, które były z nami od wielu lat. Nie znam powodów ich odejścia, ale i tak nie było z nich wielkiego pożytku. Tak samo jak z kilku naszych "myśliwych", którzy bez słowa wrócili do osady poobijani i połamani, bez jednego upolowanego zwierzęcia.

- Jarlu, do rzeczy! - syknęła Gyda

- A tak tak, oczywiście. Jutro ochotnicy wypływają do Lakunvik. Szkutnicy spisali się naprawdę dobrze i będziemy w stanie... niestety... wysłać całkiem sporą siłę roboczą. Płynąć mogą tylko w pełni zdrowi. Nie będę zakazywał nikomu podróży, ponieważ dla niektórych z Was poza pracą może to być duchowe doświadczenie. Lakunvik było w czasach naszych przodków ważnym miejscem kultu. Król Szwecji spędzał bywał tam przynajmniej raz w roku. No ale króla Szwecji już nie ma, więc jeb...

- Skoro jesteśmy w temacie - wtrąciła się Gyda - Apeluję do Rzemieślników, aby bardziej przyłożyli się do pracy, odpowiadając na zapotrzebowanie osady. Po zimie odpłynęło wielu osadników. Nie możemy sobie pozwolić na...

- CZY JESTEŚCIE NAKRĘCENI NA LETNIĄ WYPRAWĘ ŁUPIEŻCZĄ TAK SAMO JAK JA? - wydarł się jarl

Sala odpowiedziała mu okrzykami i wiwatami

- Też bym popłynąl, ale potem pomyślałem sobie, że będę mógł przelecieć wszystkie niewolnice, które mi przywieziecie bez brudzenia sobie rąk, więc po się męczyć? A przy okazji brudzenia rąk - świątynia nie jest nawet w ćwierci gotowa, zróbmy to szybko i porządnie, Gyda zaraz policzy ilu ludzi potrzebujemy.

Zona jarla tylko burknęła coś pod nosem i poszła po liczydło.

-----------------------------------------------------------------------

Wyprodukowano w poprzednim kwartale:
395 buszli żywności (312 osada + 83 misje)
193 skrzynie towarów
135 zestawów uzbrojenia
39 łodzi

Głód w osadzie: Nie
Ubytek / przyrost ludności: ubytek
Szkolenie techniki w osadzie: Tak

Spichlerz z żywnością - 470 buszli
Spożycie kwartalne - 338 buszli

Magazyn towarowy: - 193 skrzynie
Zużycie kwartalne - 202 skrzynie

Zbrojownia - 125 zestawów
Zużycie kwartalne - 135 zestawów

Statki - 39

Minima produkcyjne w kwartale:
Żywność - 338 buszli (bez misji)
Towary - 202 skrzynie
Uzbrojenie - 135 zestawów (bez misji)

Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli
Uzbrojenie - minimum 10 zestawów

-----------------------------------------------------------------------

Zaplusuj jedną z sześciu poniższych akcji. Kieruj się dobrem osady.

Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - Hjallbrekka 850 Wiosna #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza...

źródło: comment_ocOf6tXfbGorUsAjGRYiKMz0E2oLjbb9.jpg

Pobierz
  • 171
Zostań w osadzie i produkuj statki
-----------------------------------------------------------------------
Gyda:

Dzięki Wam do Lakunvik może popłynąć więcej osób, niż planowaliśmy. Jeżeli wiosenna wyprawa będzie wymagała wszystkich statków, będziemy potrzebowali co najmniej 5 szkutników, żeby zapewnić statki na letnią wyprawę. Im więcej statków, tym więcej osadników będzie mogło popłynąć.
MISJA: Weź udział w wyprawie do Lakunvik, aby wspomóc budowę tamtejszej świątyni.
(wymagania: 1 statek + 3 buszle / osadnik, limit graczy: 39, czas na zapisanie się: 25.07 do 23:59)
-----------------------------------------------------------------------
Gyda:

Wystarczy tak naprawdę wysłać 10 osadników, statki przydadzą się na letnią wyprawę na Słowian. Kimże jednak jestem, żeby mówić Wam, co macie robić.
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):
Ekhm! Czy kilku rolników mogło by wspomóc rzemieślników przy pracy? Nawet jeśli idealnie wam to nie wychodzi to wystarczy do zrobienia podstawowych rzeczy.

Obiecałem, że pomogę przy budowie świątyni, ale nie mam serca zostawiać osady bez najpotrzebniejszych towarów. Jak się uda nam zebrać wystarczająco chętnych do wyrobu to pomogę ze świątynią, lokalną czy też w Lakunvik.

znając leniwe dupska niektórych to pewnie polecą robić wszystko inne,
Kristvin Srebro - Farmer
@Queltas: Horundzie, ja mógłbym zostać i wspomóc was przy pracy, ale budowa świątyni w Lakunvik to sprawa bardzo istotna - pamiętasz wszak sen jarla. Jeśli jednak uważasz, że moja pomoc w osadzie może być konieczna, to zostanę
Greguasvik - Rzemieślnik
@lacuna: o jarlu, czy to rozwazne teraz wyruszać na taką misję? Wiemy, że ostatnia wyprawa nie była tak owocna jak byśmy chcieli, a do tego musimy budować świątynię.
Poprzez taką wyprawę osłabimy tempo naszych działań i możemy nie zdążyć z przygotowaniami na najazdy na tych psi synów zza wody
Hörður Muł - Farmer

Gydo ( @lacuna) jak widać wiosenna krew uderzyła twego męża. Gotuje się w nim jak w młodzieńcu przed pierwszą nocą z oblubienicą. Wiosna to czas największej pracy na farmach. W lato będę gotowy do wyprawy, lecz teraz czas wrócić na pola by było co zbierać jesienią.
Horund Niejasny Język - Rzemieślnik (Rymarz):

@GeneralDywizjonu303: Kristvinie, znajdą się pewnie chętni na wyprawę, a poza tym nie powinniśmy wszystkich tam wysyłać, nasza świątynia jest ważniejsza!
Moim zdaniem powinieneś wybrać pomiędzy pomocą rzemieślnikom, a budową lokalnej świątyni.

@Czerw2: Hörðurze, o ile mnie pamięć nie myli to mówimy w lecie, albo latem. W lato brzmi jakby to jakiś słowianin próbował po naszemu mówić. Hue hue hue