Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do WPISU zmieniamy miejscówkę z Kopca Piłsudskiego na KOPIEC KRAKUSA. Przemawia za tym, lepszy dojazd i widoczność horyzontu nawet spod kopca, czego nie uraczymy na Piłsudskiego.

Myślę, że racjonalną godziną będzie 20:30, ja przynajmniej wtedy już będę, najprawdopodobniej z teleskopem SkyWatcher 6'', lornetką i statywem do niej.

Przypominam, że zaćmienie będzie widoczne nisko nad wschodnim horyzontem już od 21:30, faza całkowita wypada na 22:22 i potrwa do około północy.

Trunki we własnym zakresie, wszak to #krakowpiwo połączone z #astronomia i #obserwacjeastronomiczne.

Trzymajmy kciuki za pogodę ;)

Niżej wołam osoby z listy #krakowpiwo oraz tych, którzy plusowali lub komentowali poprzedni wpis.

Wołam też #krakow ze względu na osoby nie pijące, a być może wyrażające chęć wspólnej obserwacji.
Pobierz dzangyl - W nawiązaniu do WPISU zmieniamy miejscówkę z Kopca Piłsudskiego na KOPIEC K...
źródło: comment_PN1OPNUgHoxeRpX9Jq9rj1oTm5H6BccJ.jpg
  • 136
Wołam przez MirkoListy plusujących ten komentarz i komentujących ten wpis (14)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @idol89 @srogie_ciasteczko @Pruderyjny @PraktykaMalegoWygrywu @OSH1980 @dzangyl @MasterSoundBlaster @Inguz @pawel_je @gorush @MusicURlooking4 @krzesimir @SwedzeniePieczenie @LeVentLeCri
@dzangyl: robi się interesująco, bo w tym samym czasie na kopcu Krakusa mają być krakowscy introsie. :D. Jakby tego było mało, o 22:33 będzie też przelot ISS.
A tak na marginesie: „uświadczymy”, nie „uraczymy”.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawel_je: w ciągu ostatniego tygodnia codziennie niebo się rozchmurzało na noc, a nawet jak jakieś będą to księżyc jest tak jasny, że przez mniejsze i tak będzie coś widać, zwłaszcza przez teleskop.