Wpis z mikrobloga

Demonologia na państwowej uczelni... XXI wiek.

Na UKSW, uczelni państwowej, utrzymywanej z naszych podatków i nadzorowanej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, studenci uczestniczą w zajęciach z "demonologii", podczas której poznają m.in. tajniki egzorcyzmów. Przypominamy, że na tej samej uczelni, mocą decyzji Dudy, zostanie niebawem otwarty wydział medycyny.


Popatrzcie na program. Brak słów. Może czas na astrologię?

https://usosweb.uksw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/przedmioty/pokazPrzedmiot&kod=WT-DTE-DEM

Źródło

#nauka #religia #ateizm #studia #polska
Racjonalnie - Demonologia na państwowej uczelni... XXI wiek.


 Na UKSW, uczelni pa...

źródło: comment_9mdb5OliKdfdbpzwK5OgurZdTcGISQpD.jpg

Pobierz
  • 21
@Racjonalnie: no tak. Czulbys się lepiej, gdyby to było prowadzone w szkole finansowanej przez KK, który finansowany jest też z tych samych podatków.
Co za różnica?

Ja tam akurat zawsze byłem za całkowitym odseparowaniem kościołów od państwa.
Wówczas niech sobie robią alternatywny system kształcenia jaki tylko chcą - wolnorynkowo.


@Racjonalnie: Nie zrobią. Bo tak czy inaczej będzie podlegać to pod MEN. A skoro będzie podlegać to będą płynęły pieniądze z budżetu państwa.
@Racjonalnie Przestaje mnie to dziwić. Uniwersytety w Polsce nie mają nawet startu do tych w krajach Europy wschodniej, a te nawet ''najlepsze'' to gówno na tle reszty świata. Wystarczy spojrzeć na innowacyjność, mentalność i logikę polskiego społeczeństwa by dojść do wniosków, że jedyne sukcesy które się wypromuje to 'studia palenia czarownic' i uprawy malin.