Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki!

Dzisiaj taka sytuacja mnie spotkała - pojechałem standardowo na przegląd samochodu, wszystko pięknie ładnie, tylko problem pojawił się w momencie gdy: mam wbitą adnotację o haku w dowodzie rejestracyjnym samochodu, jednakże samego haku fizycznie nie mam zamontowanego.
Czy jest to podstawa to nieprzejścia przeglądu okresowego? Pan Janusz na stacji diagnostycznej ciut podniósł mi ciśnienie, jednakże nie miałem ochoty ani czasu na jakąkolwiek kłótnię.

#prawo #motoryzacja #prawonadrodze
  • 16
@saper_vodiczka: okazało się jeszcze, że ciut ręczny nie trzyma (i tak miałem zamiar to zrobić), jednakże Janusz powiedział, że nawet jak zrobię ręczny i nie „wybiję” adnotacji o haku to mam nie wracać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@budus2: czyli w Polsce jak w lesie. Mam wbity hak w dowodzie bo tak też było w briefie czy czymś tam jak przyjechał z dojczlandu, jednakże jakoś niespecjalnie potrzebuję hak w moim samochodzie, tak więc nie kwapiłem się o jego pilne zamontowanie.
Pytam, gdyż jakoś w zeszłym roku jak robiłem „pierwszy” przegląd w Polszy nikt na to nie zwrócił uwagi, a tutaj taki bubel się trafił. ( ͡° ʖ̯
@budus2: wiem tyle, że potrzeba na pewno przy pierwszym kontakcie z hakiem wyłożyć chyba 35zl za jego przegląd (mam w drugim samochodzie zamontowany, będę musiał sprawdzić czy będę miał jak przełożyć na czas przeglądu). Ale żeby był potrzebny hak przy okresówce to jakieś skromne nieporozumienie.
@budus2: ogarnę ręczny na spokojnie i podjadę do sąsiedniego miasta na przegląd. Tam podbili znajomemu malucha bez hamulców, więc who cares.
Dzięki wielkie za informację! ()
@qqhd: sprawdź pod zderzakiem czy masz miejsce na wpięcie dedykowanego haka. Może trzeba dokupić tylko końcówkę.

Ja mam taki hak w swoim audi, wkładam go od dołu, zabezpieczam w bagażniku od góry i tyle, jednak w dowód nie jest wbity.