Wpis z mikrobloga

Mirki, co wy tam tankujecie do swoich #ford #fordfocus 1.0 ecoboost?
Mam tutaj przejechany pierwszy bak na E10 (niemcy) i drugi też tym zalałem ale zastanawiam się czy później jednak nie lać PB95 a może PB98?
Co czytam to różne opinie.. Nie chodzi o finanse a o techniczny apekt czym lepiej tankować..
#benzyna #mechanikasamochodowa bo wy to potem naprawiacie ;-)
Pobierz ashmedai - Mirki, co wy tam tankujecie do swoich #ford #fordfocus 1.0 ecoboost?
Mam ...
źródło: comment_OtK14ksEKDqi8FG49XxJNqpsXshPV982.jpg
  • 33
@ashmedai: Większość mniejszych silników ma zestrojone silniki na 95 jak i 98, ale zwykle rekomendowane mają 95. Różnicy wielkiej nie odczujesz, pamiętaj, że zanim sterownik zaczai, że ma bardziej oktanową benzynę trzeba przepalić z parę baków.
@joolekk: @k__d: @goferek: @Iskaryota: O tym sterowniku też czytałem..
Jeżdżę normalnie, bez szaleństw :-) no i jednak po tych 500km silnik zbiera się żwawiej niż na początku.
W salonie sugerował, żeby lać właśnie E10 a na wlewie jak na screenie.. dlatego coś mi tu nie pasuje ;-)
Nie jestem into samochody dlatego pytam a @taktosiekonczy: po paru latach z diesel jestem już z nich wyleczony ;D
@
Pobierz ashmedai - @joolekk: @k_d: @goferek: @Iskaryota: O tym sterowniku też czytałem..
Jeż...
źródło: comment_W4U2QCtyo5Kj0yd4uAfQ6at648FStqZK.jpg
Ja leję 95, w końcu przy silniku 1.0 głupio nie oszczędzać każdego grosza na paliwie ;) Za to ogólnie silniczek sprawia frajdę, ale spalanie niestety spore, jeżdżąc głównie w mieście i czasem jakąś dłuższą trasę wg komputera mam 7.3-7.4/100