Wpis z mikrobloga

#samochody #ubezpieczenia Słuchajcie mirki mam pytanie odnośnie OC. Kupiłem OC w maju mój tata jest właścicielem, a ja jestem współwłaścicielem. Teraz moja dziewczyna zadała prawko i też będzie używać tego samochodu. Czy trzeba to zgłaszać do ubezpieczalni? Mam OC w benefii.
  • 12
@kepak: @Capshov: z tego, co mi kiedyś mówiła jakaś agentka ubezpieczeniowa, firma ubezpieczeniowa musi pokryć szkody wynikłe z faktu prowadzenia auta przez inną osobę, ale może zażądać dopłaty do składki uwzględniając przeszłość kierowcy, który spowodował kolizję i jechał autem X. Czyli jeśli była składka ze zniżkami 500 zł załóżmy, a autem jechał młody kierowca, to każą dopłacić powiedzmy 500zł
@kepak: Z tego co mi się wydaje, to jak ją zgłosisz to zrobią rekalkulację składki na droższą, a jak nie zgłosisz i ona spowoduje wypadek, to też będziesz miał rekalkulację składki do końca trwania OC, ale nie jestem tego pewien. Ja bym nie zgłaszał. Przecież mogła się raz akurat wtedy przejechać, bo była taka potrzeba, nie trzeba zgłaszać całej rodziny, bo może ktoś kiedyś się autem przejedzie.